Pexels.com archyvo nuotr.

Oksfordo universiteto ir D. Britanijos įmonės „AstraZeneca“ sukurtos vakcinos nuo COVID-19 viruso veiksmingumas vidutiniškai siekia apie 70%, o kai kuriais atvejais- net 90%. Tai reiškia, jog ši vakcina siekia „ Pfizer“, „BioNTech“ ir „ Moderna“ įmonių lygį.

Lapkričio 23 d. Pirmadienį, „AstraZeneca“ paskelbė, jog bendrai su Oksfordo universitetu sukurtos preliminarios vakcinos nuo COVID-19 efektyvumo procentas, pagal trečios fazės klinikinio tyrimo preliminarius rezultatus, siekia apie 70%.

Pirmosios atrankos žmonėms, kurie buvo skiepyti puse dozės iškart, ir pilna dozę po mėnesio, efektyvumas kilo iki 90%, kol skiepijant kitos grupės narius dvejomis dozėmis per mėnesį veiksmingumas krito iki 62%. Farmacijos įmonė nepateikia daugiau informacijos, tam kad paaiškintų tokį veiksmingumo skirtumą. Vis dėl to, kol kas už šią 70% efektyvumo vakciną bandymais labiau pagrįstos yra„ Pfizer“, „BioNTech“ ir „ Moderna“ įmonių vakcinos, kurios veiksmingumas pralenkia 90% .

„AstraZeneca“ ir Oksfordo universitetas naudoja tradiciškesnes nei konkurentai technologijas; jos nėra tokios brangios ir yra lengviau išlaikomos, kadangi jų nereikia laikyti labai žemoje temperatūroje.

Šių per rekordiškai trumpą laiką sukurtų vakcinų veiksmingumas kelia daug vilčių visame pasaulyje, ypač JAV ir Europos žmonėms, ištiktiems antros viruso bangos. Galiojantys apribojimai ir pakartotiniai sienų uždarymai labai slegia ekonomiką – ženkliai didėja nedarbas ir bankrotų skaičius.

Jei atitinkamos sveikatos institucijos suteiktų leidimą, pirmosios vakcinos nuo COVID-19 būtų pradėtos platinti Europos sąjungos valstybėse ir JAV Gruodžio mėnesį. G20 atsovai sekmadienį prižadėjo jokiu būdu nesustoti“ siekiant užtikrinti sąžiningą prieigą prie vakcinų nuo COVID-19.

Labai efektyvi“ vakcina

„AstraZeneca“ pranešime įmonė teigia, jog jų vakcina yra labai efektyvi“ užkertant kelią ligai, pabrėždama, kad nė vienam tyrimų dalyviui neišsivystė sunki ligos forma ir neprireikė hospitalizacijos. Bandymų, kuriuose dalyvavo daugiau nei 20 000 žmonių preliminarūs rezultatai rodo, jog šia liga susirgo 131 dalyvis.

Apibendrinant, didelio masto t.y. III fazės klinikiniai tyrimai apima 60 000 žmonių visame pasaulyje. Jie atliekami JAV, Japonijoje, Rusijoje, Pietų Afrikoje, Kenijoje ir Lotynų Amerikoje. Didžiosios Britanijos laboratorijos atstovai teigia, kad tyrimų rezultatai bus greitai pristatyti valdžios institucijoms tam, kad būtų patvirtinti pirmą kartą.

Dėl „Paprastos tiekimo grandinės“ vakcina „bus prieinama ir pasiekiama visame pasaulyje“, – pranešime spaudai cituojamas Pascal‘is Soriot‘as, „AstraZeneca“ generalinis direktorius. „AstraZeneca“ teigia, kad gamyba sparčiai žengia į priekį: planuojama 3 milijardų dozių gamyba, kurias bus galima įsigyti 2021 m.

Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos ministras Matt‘as Hancock‘as naujienų kanalui „Sky news“ teigė, jog labai džiaugiasi dėl „padrąsinančių“, naujienų, nes Jungtinė Karalystė yra labiausiai Europoje nuo šios ligos nukentėjusi šalis, kurioje buvo pranešta daugiau nei 55 000 mirčių.

Verslo ministras Alok‘as Sharma savo „Twitter“ paskyroje paranešė, jog „didžiulis mokslinis proveržis“ yra ranka pasiekiamas ir priminė, kad šaliai jau užsitikrinta 100 milijonų „AstraZeneca“ / Oksfordo universiteto vakcinos dozių, bei 255 milijonų dozių, gautų iš kitų laboratorijų.

 

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: