Organizatorių archyvo nuotr.

Technologijų milžinė „Apple“ vos prieš mėnesį pristatė vartotojų ypač lauktą naująjį „iPhone SE“ išmanųjį telefoną. Šis išmanusis ypatingas ne tik dėl itin prieinamos kainos – puikiai vertinamas ir jo dizainas, o telefono galia prilygsta naujausiam „iPhone 11 Pro“ modeliui.

Sugrįžta mygtukas

Šiemet pristatytas specialaus leidimo „iPhone SE“ apjungia tai, ko vartotojams reikia labiausiai – patį galingiausią procesorių rinkoje, daliai vartotojų patogiausią mažesnį ekrano dydį ir patrauklią kainą.

Naujojo  „iPhone SE“ Retina HD technologijos ekranas yra vos 4,7 colių įstrižainės, o pats išmanusis telefonas sveria tik 148 gramus. Tokio sprendimo – pasiūlyti rinkai telefoną ne su didesniu, o mažesniu ekranu – imtasi atsižvelgiant į vartotojų pageidavimus.

Apple“ šio modelio dizainu siekė pritaikyti anksčiau pasiteisinusius ir vartotojų pamėgtus sprendimus, todėl „antram  gyvenimui“ prikeltas ir „Namų“ (angl. Home) mygtukas su piršto atspaudo funkcija (angl. Touch ID). Tiesa, šiame modelyje atsisakyta veido nuskaitymo funkcijos (angl. Face ID). Vartotojų apklausos duomenimis, žmonės dažniausiai naudojasi viena iš biometrinės apsaugos priemonių, todėl pagal modelį parinkta patogesnė funkcija.

Dažnai lyginami tarpusavyje, iš tiesų „iPhone SE“ ir „iPhone 8“ išmanieji panašūs tik savo dizainu. Lyginant šių modelių spartą, nuo kurių priklauso greitas ir sklandus telefono veikimas bei užduočių atlikimas, naujasis „iPhone SE“ yra net 40 proc. greitesnis nei panašaus dizaino „iPhone 8“ modelis. Dvigubai greitesnis ir grafinis procesorius (angl. Graphics Processing Unit, GPU), atsakingas už vaizdą telefono ekrane.

Palyginti technologijų milžinės sukurtus telefonus su antros kartos SE modeliu galite ir patys „Apple“ internetinėje svetainėje https://www.apple.com/lt/iphone-se/why-upgrade/.

iPhone 11 Pro“ technologijos ir žingsnis į ateitį

Kompaktiškas dizainas – ne vienintelis šio išmanaus telefono išskirtinumas. Jame gamintojai įdiegė naujausio „iPhone 11 Pro“ procesorių „A13 Bionic“. Rinkoje šis procesorius garsėja ne tik dėl ypatingai ištobulinto mašininio mokymosi, bet ir dėl centrinio (angl. Central Processing Unit, CPU) bei grafinio (angl. Graphics Processing Unit, GPU) procesorių galingumo.

Grafinio procesoriaus galia lemia ir kompiuterinių žaidimų raiškos galimybes, kurios šiame modelyje prilygsta naujausio „iPhone 11 Pro“ galimybėms bei leidžia įrenginiu naudotis ir papildytosios realybės (angl. augmented reality) suteikiamomis galimybėmis. Jame įdiegta speciali „True Tone“ technologija, kuri suderina baltos spalvos balansą ekrane, todėl vaizdai atrodo itin natūralūs.

Žinoma, procesorių galia nėra apčiuopiama, bet ją pajusti galės vartotojai darantys nuotraukas ar kuriantys vaizdo turinį. Naujojo modelio kamera turi platų, 12 megapikselių raiškos jutiklį, portreto režimą ir naujos kartos „Smart HDR“ fotografavimo funkciją. Tuo tarpu 4K raiškos ekranas, optinis vaizdo stabilizavimas ir išplėstinis dinaminis vaizdo diapazonas padės filmuojant ir montuojant turinį.

Šiame modelyje, kaip ir kituose „iPhone“ telefonuose, daug dėmesio skirta saugumui – jame integruota duomenų apsauga užtikrina visapusišką asmeninės informacijos valdymą ir kontrolę. Be to, „iPhone SE“ galima naudoti su dviem SIM kortelėmis – SIM ir eSIM.

Pilnai įkrovus išmaniojo bateriją galima pažiūrėti daugiau nei 13 valandų trukmės vaizdo turinio. Tuo tarpu nuo 0 iki 50 proc., pasinaudojus spartaus krovimo adapteriu, telefoną galima įkrauti vos per 30 minučių.

iPhone SE“ modelyje yra ir daugiau „iPhone 11 Pro“ išmaniojo privalumų. Pavyzdžiui, bevielis krovimas, naujos kartos „Smart HDR“ ir portretų funkcija dar tobulesnėms nuotraukoms bei greitojo filmavimo parinktis (angl. Quick Take). Jame įdiegta „iOS 13“ operacinė sistema, kuri leidžia naudotis tamsiuoju režimu (angl. Dark Mode). Pagal naujus įrenginius taip pat atnaujintos nuotraukų peržiūros ir žemėlapių programėlių funkcijos.

Be to, gamintojas neseniai pristatytame įrenginyje užtikrino, kad būsimi atnaujinimai ir technologinės inovacijos gerai veiktų ir ateityje. Todėl įrenginyje jau įdiegtos ir dar Lietuvoje neveikiančių „Wi-Fi 6“ ir „Bluetooth 5“ ryšio technologijų palaikymas.

Spalvos: juoda, balta ir raudona

Naujos kartos „iPhone SE“ galima rinktis iš trijų spalvų – baltos, juodos ir raudonos („Product Red“). Dalis pajamų, gautų nuo „iPhone SE Product Red“ modelių pardavimų bus skirtos tarptautiniam fondui „The Global Fund“, kuris šiuo metu prisideda prie kovos su koronaviruso plitimu pasaulyje.

Taip pat raudona „iPhone“ telefonų spalva jau daugelį metų simbolizuoja bendradarbiavimą su ne pelno siekiančia organizacija „Red“, kuri deda visas pastangas mažinti sergamumą ŽIV ir AIDS ligomis Afrikoje.

Naująjį antros kartos „iPhone SE“ jau galima įsigyti ir Lietuvoje.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: