© alexgross.com archyvo nuotr.

Tapytojas Alex Gross’as – dailininkas šiuo metu dirbantis Los Andžele, Kalifornijoje.

Alex Gross’as yra gerai žinomas dėl savo populiarių siurrealistinių figūrinių darbų, kurie atskleidžia mus supančią globalizaciją, vartotojiškumą, prekinius ženklus, entropija ir nesustabdomą laiko bėgimą.

Naudodamasis komiksais, klasikiniais televizijos personažais ir kitais populiariais vaizdais Gross’as sukuria sąmojingą mišinį, sudarytą iš reklamos, propagandos ir siurrealizmo.

Alex’o Gross’o paroda ,,Product Placement” (liet. produkto vieta) ironizavo visur esančius pamfletus, besimaišančių produktų reklamos dabartį, bei jų skelbimą kiekvieną dieną.

Gross’as yra pasakęs apie savo darbų temą, kad ,,Pasaulis, kuriame aš gyvenu yra ir dvasiškai gilus ir kultūriškai lėkštas. Jis yra žiaurus, bet gali taip pat būti nepaprastai gražus. Globalizacija ir technologijos yra atsakingos už nuostabiai pozytivius pokyčius pasaulyje ir tuo pačiu už siaubingas tragedijas, bei vienarūšiškumą. Ši dichotomija žavi mane, ir natūraliai daro įtaką didžiajai daliai mano darbo.”

Šie menininko Alex’o Gross’o anti-brendiniai paveikslai painiai nupiešti reklamose ir įtakoja pasaulinę kultūrą. Nuverskite prekinius ženklus ir parodykite mums kaip mes pavirtome į vartotojiškas gentis. Sienos daugiau neegzistuoja. Tiktai prekės ženklas. Gana akivaizdu kai apsižvalgai. Tai yra baisi vizija, tačiau tai taip pat yra kvietimas praregėti. Mūsų priminimas, kad mes gyvename pasaulyje, į kurį reklama prasiskverbė per mūsų miesto peizažus iki tokio laipsnio, kad tai yra dabar mūsų pasąmonės dalis.

Jo paveikslai primena kryžkelę tarp B-kino filmo plakatų ir Azijos stiliaus reklaminės skelbimų lentos. Gross’as užduoda mums klausimą: ar gali prekės ženklai būti naudojami kaip bendras kultūrinis turtas?

 Alex-Gross-1

Alex-Gross-2

Alex-Gross-3

Alex-Gross-4

Alex-Gross-5

Alex-Gross-6

Alex-Gross-7

Alex-Gross-8

Alex-Gross-9

Alex-Gross-11

© alexgross.com archyvo nuotr.

Ši informacija yra portalo klaipėdosžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į klaipėdosžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: