Organizatorių archyvo nuotr.

Turbūt žinote, kas yra kontrolinės juostelės? Tai tokios tvirto popieriaus juostelės, kurios dedamos ant rankos, kaip apyrankės. Jas labai sunku nuplėšti, jos atsparios vandeniui ir purvui. Nuimti nuo rankos galima tik jas nukerpant. Taip pat ant kontrolinių juostelių gali būti atspausdintas logotipas, numeris ar kitoks užrašas.

Kur tokios kontrolinės juostelės yra naudojamos? Šiame straipsnyje paminėsime keletą populiariausių vietų, kur pamatysite šias juosteles.

1. Viešbučiai. Kai atvykstate į viešbutį ilgesniam laikui, jums ant rankos uždedama kontrolinė juostelė su viešbučio pavadinimu. Su ja turite likti visą savo apsistojimo laiką. Už pamestą juostelę net grasinama bauda, nes taip viešbutis supranta, kad jūs esate būtent jų gyventojas. Viešbučiuose gali būti skirtingų spalvų juostelės, žyminčios aptarnavimo zonas arba paslaugas valgykloje. Vienokias juosteles turi liukso kambarių svečiai, kitokias – BB pasirinkę žmonės. Taip viešbučio personalas supranta, kur jūs galite eiti, kokius gėrimus gaunate nemokamai, kokiomis papildomomis paslaugomis galite ar negalite naudotis.

2. Ligoninės. Dažnai atvykę į gydymo įstaigą gaunate baltą ar kitos spalvos kontrolinę juostelę su numeriu arba jūsų vardu. Taip pamainomis dirbantis medicininės personalas atskiria, kurioje palatoje esate paguldytas, kokias procedūras skirti ir t.t. Ypač tai aktualu didelėse ligoninėse, kur pacientai vaikšto laisvai iš vieno skyriaus į kitą.

3. Muzikiniai festivaliai. Muzikinis festivalis yra 2-5 dienas vykstantis įvairių grupių koncertas. Muzikinio festivalio dalyviai paprastai vaikšto po didelę teritoriją, naudojasi ir kitomis pramogomis ir paslaugomis, todėl apsaugos darbuotojams svarbu žinoti, ar žmogus jau rodė bilietą, ar dar ne. Taip patogiau sukontroliuoti minią.

4. Konferencijos. Didelė konferencija – rimtas renginys. Dėl to dažnai konferencijos dalyviams išdalinamos įvairios verslo dovanos, o tarp jų būna ne tik pakabukai vardui užrašyti, bet ir kontrolinės juostelės. Jos taip pat gali būti skirtingų spalvų siekiant išskirti konferencijos dalyvius, pranešėjus, VIP svečius, organizatorius.

5. Parodos. Parodos vyksta keletą dienų, todėl svarbu kuo efektyviau valdyti dalyvių srautus. Parodos metu juostelės uždedamos įėjus pirmą kartą, o nusiimti galima parodai pasibaigus. Tokiu būdu nereikia reikalauti bilietų ir tikrinti pavardės sąrašuose, jei tai yra dalyviai, o ne lankytojai.

6. Vandens ir pramogų parkai. Vandens parke vis dar naudojami laikrodukai su magnetinėmis spynelėmis, tačiau kontrolinės juostelės taip pat po truputį randa panaudojimo vietą. O štai lauke esantys pramogų parkai be kontrolinių juostelių sunkiai susitvarkytų su lankytojų gausa.

7. Muziejai. Dideliame muziejuje ar parodų salėje dažnai yra kelios zonos, kuriose skiriasi apsaugos priemonės. Tokiose vietose kontrolinės juostelės padeda iš karto atskirti, kur lankytojas gali eiti, o kur ne. Lietuvoje tokių didelių muziejų nėra, tad ir tokių juostelių naudojimas – retas.

Visur, kur reikia suvaldyti didesnius žmonių srautus kontrolinės juostelės tai padeda išspręsti efektyviausiai.

Užsakymo Nr. KMC210166

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: