Serialo "Dracula" kadras

Serialas „Drakula“ („Dracula“) – žinomo anglų aktoriaus, prodiuserio, scenaristo bei komiko Marko Gatiss ir škotų televizijos scenaristo Steven‘o Mofat‘o darbas, pastatytas remiantis rašytojo Bram‘o Stoker‘io fantastiniu romanu „Drakula“.

Šis vaidybinis serialas žiūrovų dėmesį, pirmiausia, pritraukia jau dėl pavadinimo – juk Drakula, tai baisus ir visiems gerai žinomas vampyras, kurį galima sutikti Helovyno šventės metu. Be to, serialas „Drakula“ buvo gerai įvertintas žiūrovų populiariose BBC One ir Netflix platformose.

Advokatas Jonathanas Harteris atvyksta pas Grafą Drakulą į Transilvanija tam, jog šis padėtų jam įsigyti nekilnojamojo turto Anglijoje. Atvykėlis pastebi, kad pilis, kurioje gyvena Grafas – bauginanti, tačiau daug dėmesio į tai nekreipia ir joje apsigyvena. Tačiau vos po kelių dienų Jonathaną pradeda kankinti nuovargis, apima silpnumas, o Drakulą – atvirkščiai. Jis ne tik tampa kupinas jėgų, tačiau ir pamažu jaunėja.

Žinoma, advokatas to nepastebi, bet vis dažniau pradeda girdėti keistus garsus pilyje, kurie sklinda iš įvairų namo vietų. Nepaisant visiško išsekimo pilies svečias ryžtasi išsiaiškinti, kas vyksta pilyje. Pasirodo, jog Drakula pilyje laiko uždarytus žmones tam, jog galėtų maitintis jų krauju ir taip į atgautų amžiną jaunystę bei jėgas. Deja, advokatui Jonathanui Harteriui pabėgti iš suregztų Drakulos pinklių nepavyksta ir jis galų gale išgeria visą jo kraują, o jo nebelikus – tiesiog įmeta pilies svečią į jūrą.

Tačiau tai tikrai dar ne istorijos pabaiga. Po kurio laiko advokatą atranda vienuolė Agatha Van Helsing (Dolly Wells). Supratusi, kad jis vis dar gyvas, moteris bando išsiaiškinti, kas jam atsitiko, tačiau jis teigia menkai prisimenąs įvykius, todėl nieko negalintis pasakyti. Bėgant laikui Jonathanas Harteris prisimena vis daugiau ir daugiau įvykio detalių, o Drakula, sužinojęs, jog jo buvęs svečias yra gyvas – ruošiasi jį galutinai nužudyti.

O kaip gi be meilės motyvo? Šis seriale – ne išimtis. Nors ir praradęs savo esybę bei atmintį Jonathanas Harteris prisimena savo mylimąją Mina su kuria buvo susižadėjęs iki tragedijos ir nori kuo greičiau būti šalia jos, tačiau vienintelė problema ta, kad jis niekaip negali atsiminti jos veido.

Herojaus Drakulos paveikslas seriale taip pat charizmatiškas. Keliaudamas pas advokatą personažas su kartu keliaujančiais žmonėmis elgėsi labai maloniai ir mandagiai: šnekučiavosi, vakarieniavo. Tačiau vis dažniau dingstant žmonėms, matant pilnas dėžes dirvožemio bei kasdienį rūką, pro kurį nieko nebuvo galima matyti, keliautojai sunerimo ir jautė, kad kažkas čia ne taip.

Serialo pabaiga taip pat neįprasta – Grafas Drakula, praėjus dvidešimt trejiems metams, atrandamas Whitby paplūdimyje bei tampa mokslininkų komandos tyrimo objektu. Juk, turbūt, kiekvienas tyrėjęs džiaugtųsi turėdamas galimybę ištirti vampyrą? Žinoma, Drakula neatsisako būti „bandomuoju triušiu“, tačiau jis apsukrus bei greitai perprantantis šiuolaikines technologijas sukuria savo planą – išgerti tyrėjos kraują.

Iš pirmo žvilgsnio serialas „Drakula“ – siaubo ir skerdynių kupinas serialas, tačiau pažvelgus į jį iš kitos pusės galime pamatyti, kaip paliečiamos asmeninės žmonių vertybės, kurias šiandien daugelis iš mūsų užmiršta.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: