Filmai ir televizijos laidos, kurias žinome ir mėgstame yra peržiūrimi kelis dešimtis kartų, kol galiausiai pasiekia mūsų ekranus. Tačiau anachronistinių klaidų vis tiek pasitaiko, o ne vietoje esantys daiktai pasilieka galutinėje versijoje.

Štai keli šiuolaikiniai daiktai, kurie buvo palikti tam tikro laikotarpio filmuose ir fantastinėse TV laidose. Išvysite ir kavos puodelį, pasirodžiusį „Sostų karuose“, ir vaizdo žaidimus, kurie dar neegzistavo, bet buvo rodomi „Išminuotojų būryje“.

Objektą panašų į šiuolaikinį vandens buteliuką galite pamatyti filme „Mažosios moterys“ (2019).

Kai kurie gerbėjai „Twitter“ atkreipė dėmesį į vieną iš Gretos Gervig filmo „Mažosios moterys“ scenų. Patys įžvalgiausi gali pastebėti šiuolaikiškai atrodantį vandens buteliuką už Lorio (Timothée Chalamet).

Pagal metalą aplink butelio kraštą galima spėti, kad tai „Hydroflask“ gertuvė, tačiau neaišku, ar tai tiesa. Nepaisant to, toks modernus, izoliuoto vandens buteliukas 1800-aisiais dar tikrai neegzistavo.

Kas gali pamiršti kavos puodelį vienoje iš paskutiniųjų „Sostų karų“ serijoje?

HBO serialo „Sostų karai“ paskutiniojo sezono serijoje kažkas pamiršo patraukti šiuolaikinį kavos puodelį iš filmavo aikštelės. Puodelis buvo šalia Deneris Targarian (Emilia Clarke).

Ši klaida kažkokiu būdu praslinko pro redaktorių akis. Vėliau puodelis buvo pašalintas skaitmeniniu būdu, tačiau internete spėjo sukelti gana didelį sujudimą.

Šiek tiek neaišku, kokį laikotarpį vaizduoja šis fantastinis serialas, tačiau veikėjai neturėjo nei elektros, nei šiuolaikinių patogumų … todėl vargu ar galėjo turėti vienkartinius puodelius.

Vėlesniame pranešime spaudai HBO juokavo apie šią akimirką rašydami: „Serijoje pasirodžiusi latte kava buvo tikra klaida. Iš tikrųjų, Deneris užsisakė žolelių arbatos“.

Laiške „Variety“ „Sostų karų“ meno vadovas Hokas Richteris teigė, kad toks įvykis nėra toks jau neįprastas dalykas. „Kartais daiktai yra pamirštami filmavimo aikštelėje“, – rašė jis. „[Kavos puodelio klaida] buvo per daug išpūsta, [nes] iki šiol tokio įvykio „Sostų karuose“ nebuvo.

Sostų karų“ finale taip pat buvo pastebėti du vandens buteliukai.

Ilgai lauktame „Sostų karų“ sezono finale akyli gerbėjai pastebėjo du mažus prie serialo laikmečio nederančius vandens buteliukus.

Tarybos posėdžio metu galite pamatyti vandens buteliukuss prie Samvelio Tarlio (John Bradley) ir Sero Davos (Liam Cunningham) kojų. Šios buteliukų rūšys atsirado tik 1900-ųjų pabaigoje, o serialo veiksmas vyko prieš kelis šimtmečius.

Filme „Newsies“ (1992) galima pamatyti ryškiai apšviestus išėjimo ženklus, nors veiksmas vyksta 1899-aisiais.

Disnėjaus filmas „Newsies“, buvo tikras finansinis pasisekimas, kurį vėliau pavertė Brodvėjaus pasirodymu. Tačiau filmo muzikinių numerių metu galima pamatyti kai ką keisto.

Medos Larkson (Ann-Margret) vodeviliško pasirodymo „High Times, Hard Times“ metu galite pamatyti ryškiai apšviestų, šiuolaikinių išėjimo ženklų.

Filmas yra įkvėptas 1899 m. naujienų berniukų streiko Niujorke ir vaizduoja būtent šį laikmetį, tad tokios technologijos ir dizainas dar nebuvo sukurti.

O broli, kur tu?“ (2000) pastatytas 1930-aisiais, tačiau jame yra šių dienų ženklas.

Šis filmas pastatytas praėjusio amžiaus 3-ajame dešimtmetyje, tačiau vienu metu grupė vyrų įeina į kino teatrą, o virš durų šviečia raudonas elektrinis išėjimo ženklas.

Tuo laikotarpiu teatras galėjo turėti išėjimo ženklą, tačiau jis nebūtų atrodęs kaip šiuolaikinis.

Filme „Gladiatorius“ (2000) po vienu iš vežimų yra dujų balionas.

Jei per mūšį Koliziejuje atidžiai stebėsite vieną iš arklio traukiamų vežimų, pastebėsite didelį metalinį dujų balioną.

Greičiausiai jis buvo naudojamas specialiajam efektui pasiekti, tačiau senovės Romoje dujų balionas tikrai neegzistavo.

Narsiosios širdies“ (1995) mūšio scenos gale matomas baltas automobilis.

„Hold“ mūšio scenos fone pastabūs žiūrovai gali pamatyti baltą automobilį.

Filmas „Narsioji širdis“ nufilmuotas aštuntojo dešimtmečio viduryje, tačiau veiksmas vyksta 13-ojo amžiaus Škotijoje, kur (ir kada) žinoma visiškai nebuvo jokių automobilių.

Vienas iš „Triumfo“ (1989) aktorių pamiršo nusiimti skaitmeninį laikrodį.

Denzelis Vašingtonas pelnė „Oskarą“ už geriausią antraplanį aktorių pilietinio karo filme „Triumfas“. Filme jo veikėjas matomas dėvintis skaitmeninį laikrodį.

Pilietinis karas prasidėjo 1861 m., o skaitmeniniai laikrodžiai buvo išrasti maždaug po šimtmečio.

Vienoje iš „Karibų piratų: Juodojo perlo prakeikimo“ (2003) scenų matomas vyras, kuris ten neturėtų būti.

Vienoje laivo scenoje pirmajame „Karibų piratų“ filme matomas filmavimo komandos narys, stovintis tarp piratų. Jis dėvi baltus marškinėlius ir kaubojišką skrybėle.

Serialas „M * A * S * H“ (1976) pastatytas šeštajame dešimtmetyje, tačiau veikėjas turi komiksą, kuris išleistas tik 1960-ųjų pabaigoje.

Serijoje „Der Tag“ Radaras O’Railis (Gary Burghoff) užmigo laikydamas savo pliušinį meškiuką ir „Keršytojų“ komiksą.

Pirmasis „Keršytojų“ komiksas išleistas 1963 m., o „M * A * S * H“ buvo pastatytas Korėjos karo metu, kuris vyko nuo 1950 iki 1953 m.

Tuo metu „Marvel“ komiksų serija dar net neegzistavo. Be to, žmonės atkreipė dėmesį, kad jis skaito „Keršytojai # 60“, kuris nebuvo išleistas iki 1969 m.

Juostoje „The Doors“ (1991) matomas stendas filmui, kuris sukurtas vėliau, nors veiksmas vyksta 1970-aisiais.

Filme, kuris seka Džimą Morisoną ir garsiąją roko grupę „The Doors“ septintajame dešimtmetyje ir aštuntojo dešimtmečio pradžioje, yra to laikmečio neatitinkantis kadras.

1971 m. pastatyto filmo scenos metu Džimas Morisonas (Val Kilmer) sėdi ant lango atbrailos, o už jo yra 1990 m. Edžio Merfio filmo „Kitos 48 valandos“ stendas.

Filmas „Bernis“ (2011) remiasi tikrais įvykiais 1990-aisias., tačiau jame yra šiuolaikinis mobilusis telefonas.

„Bernis“ yra paremtas 1996 m. turtingos našlės Mardžorės Nugent, kurią nušovė jos bendražygis Bernis Tydas, nužudymu.

Filmas, kuriame vaidina Džekas Blekas, pastatytas dešimtojo dešimtmečio viduryje – tačiau vienu metu aiškiai matome skambutį „iPhone“ telefone, nors „Apple“ savo pirmą telefoną išleido po metų – 2007-aisiais.

Filme „Išminuotojų būrys“ vienas veikėjas konsole žaidžia žaidimą, kuris dar nebuvo išleistas.

Ši karo drama pastatyta 2004 m., tačiau vienoje scenoje rodomas veikėjas, žaidžiantis „Gears of War“ konsole „Xbox 360“. Tai buvo metai prieš konsolės išleidimą ir dveji metai prieš vaizdo žaidimo išleidimą 2006 m.

Vienoje iš „Disney Plus“ serialo „The Mandalorian“ serijoje galite pamatyti mikrofoną.

Ketvirtojoje „Disney Plus“ serialo „The Mandalorian“ serijoje kai kurie žiūrovai pastebėjo strėlės mikrofoną, pasirodantį ekrano viršuje. Mikrofonas buvo pastebėtas maždaug 16-tą serijos minutę Omerai (Julia Jones) kalbantis su pagrindiniu veikėju. (Pedro Pascal).

Filme „Haris Poteris ir Fenikso brolija“ Dadlio šortai yra bent jau 2003 m., tačiau filmas vyksta maždaug 1995 m.

„Hario Poterio“ filmuose veiksmas vyko 1991–1998 m. Visi personažai vilkėjo gana paprastus drabužiais, kurie neatspindėjo to laikmečio stilių ir tendencijų.

Tačiau penktojo filmo pradžioje Dudlis Durslis (Harry Melling) vilki šortus su „G-Unit“ logotipu. Jį galima pamatyti palei šortų apačią, kai Dudlis atsisėda svetainėje.

„G-Unit“ buvo drabužių linija, kurią 2003 m. sukūrė reperis 50 Cent.

Filmas „Fenikso ordinas“ išleistas 2007 m., todėl suprantama, kad kostiumų komanda turėtų prieigą prie šio prekės ženklo. Tačiau filmo veiksmas turėtų vykti 1995–1996 m. – dar prieš egzistuojant „G-Unit“ drabužiams.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: