Tado Vidmanto filmo „Lietuviški svingeriai“ kadras

ĮSPĖJIMAS! Šis straipsnis neskirtas jaunesniems kaip 18 metų skaitytojams.

Tadas Vidmantas – vienas sėkmingiausių šiuolaikinių Lietuvos kino kūrėjų – jau ne pirmą kartą stebina mus savo kūryba. 2017 metais pasirodęs, dabar jau visiems gerai žinomas, filmas „Trys milijonai eurų“ buvo ne tik pelningiausias tų metų filmas, tačiau, apskritai, daugiausiai uždirbęs filmas Lietuvoje.

Nieko nelaukdamas, 2018 metais T. Vidmantas pristatė naują, kiek kitokį, savo filmą „Lietuviški svingeriai“. Filme pasakojama apie du jaunuolius Simą ( Martynas Nedzinskas) ir Giedrę (Gelminė Glemžaitė), gyvenančius įprastą sutuoktinių gyvenimą. Nusistovėjusi rutina prigesino poros santykių pradžioje plieskusią ugnelę, tačiau, visai netikėtai, vieno vakarėlio metu sutuoktiniai permiega trise su jiems nepažįstama mergina, o šis įvykis gerokai sudrebina Simo ir Giedrės gyvenimus. Nors Giedrė iš pradžių nesupranta šio įvykio sukeltų jausmų, Simui galimybė paįvairinti seksualinį gyvenimą atrodo itin maloni ir jis pradeda domėtis svingeriais. Internetu suradęs svingerių porą, Simas įtikina žmoną su jais susitikti, tačiau naujai sutikti intymūs draugai ir „svingeriškas“ gyvenimas nėra tokie, kokių tikėjosi sutuoktiniai.

Filmų apie svingerius galima rasti praktiškai kiekvienos šalies kino kūrinių sąraše ir visi jie kuo nors skiriasi vieni nuo kitų. Sudarėme 10-ies filmų sąrašą, kuriuos verta pažiūrėti, jei jus sudomino lietuviškoji svingerių versija. Šiame sąraše rasite iš koto verčiančių komedijų, jausmingų romantinių dramų ir kvapą gniaužiančių trilerių.

10. „Swingers“ 2016 (originalus pavadinimas „Svingeri“)

Kaimyninėje Latvijoje režisierius Andrejs Ēķi filmą apie svingerius išleido kiek anksčiau už mus – 2016 metais. Šiuo filmu režisierius norėjo paneigti faktą, jog „latviai nekalba apie seksą“, o Estijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Ukrainoje ir, žinoma, Lietuvoje buvo sukurti šio filmo perdirbiniai.

Aktorė Kristīne Belicka vaidina vyresnio amžiaus vyro meilužę, kurių santykiuose netrūksta problemų. Norėdama bent trumpam nuo jų pasprukti, moteris išeina į balkoną, o ten susipažįsta su itin patraukliu jaunu gėjum aktoriumi (Jurijus Djakonovs), kuris irgi skundžiasi problemomis savo ir partnerio santykiuose. Moteris per balkoną įsiropščia į jaunuolio butą ir suvilioja jį pirmą kartą pasimylėti su moterimi. Staiga juos užtinka aktoriaus partneris, kuris, pasirodo, yra ir moters meilužis.

9. „Sena gera orgija“ 2011 (A Good Old Fashioned Orgy)

Šios amerikietiškos komedijos scenarijų Gregory‘as ir Huyckas pradėjo rašyti jau 1997 metais. Filmo idėja paremta vieno iš scenarijaus autorių kolegų pasakota istorija apie tai, kaip jis dalyvavo Holivudo vakarėlyje, kuris galiausiai virto orgija. Nors Gregory‘as ir Huyckas abejojo istorijos reališkumu, ji vistiek įkvėpė juos sukurti filmą „Sena gera orgija“, o pagrindinio veikėjo Eriko vaidmenį atlieka lietuvių kilmės Holivudo kino žvaigždė Džesonas Sudeikis.

Filmo siužetas sukasi aplink amžinai paauglišką trisdešimtmetį Eriką, kurio pagrindinis gyvenimo tikslas yra kuo daugiau linksmintis. Savo prabangius teminius vakarėlius jis rengia milžiniškame tėvo name Hamptone. Kitą rytą, po itin triukšmingų išgertuvių, kurias vyras surengė savo draugams, į namus užsuka jo tėvas. Jis praneša sūnui, jog ketina parduoti šį namą. Jau kitą savaitgalį draugų kompanijai atvykus į Hamptona jie supranta, jog namas yra parduodamas. Vėjavaikiškasis Erikas nusprendžia surengti paskutinį, ir geriausią, visų laikų vakarėlį, tik šįkart tai bus ne paprastas vakarėlis, o tikra orgija.

8. „A Swingers Weekend“ (2017)

Ši kanadiečių komedinė drama didžiuosius ekranus išvydo 2017 metais. Jos režisierius ir scenarijaus autorius Jonas E. Cohenas, o pagrindinius vaidmensi atlieka Rancelas Edwardsas, Erina Karpluk, Michaelas Xavieras, Erina Agostino, Jonas Chernickas ir Mia Kirshner.

Kino juostoje pasakojama apie dvi ilgalaikius santykius puoselėjančias poras, kurios suorganizuoja savaitgalį nuostabioje sodyboje ant ežero kranto. Šios išvykos tikslas – vienam savaitgaliui apsikeisti žmonomis. Šeimininkų pora, Lisa ir Danas nori pagyvinti savo santuoką, apsikeisdami partneriais su žaviaisiais TeeJay ir Skai, kurie turi savų priežasčių sutikti su tokiu pasiūlymu. Tačiau atvyksta dar viena pora, Geoffrey ir Fiona, apie kuriuos žinojo tik Danas ir viskas staiga pasikeičia, nes poros santykiai kabo ant plauko, o Geoffrey‘is nepasivargino informuoti savo nuolat piktos žmonos, koks yra šio vakarėlio tikslas.

7. „Kaip suplanuoti orgiją mažame miestelyje“

Nesileiskit apgaunami šio filmo pavadinimo ir nesitikėkit vien tik nuogybių ir begalės sekso. Jeremy LaLonde naujasis filmas yra labiau vertingas nei pornografinis. Paprasta ir visiškai žavinga komedija apie draugus ir kaimynus, kurios centre planuojama orgija su neeiliniais dalyviais.

Istorijos veiksmas vyksta mažame miestelyje, kuriame atrodo jog visi visus pažįsta ir nieko įdomaus atsitikti ten net ir negali. Pagrindinė veikėja Cassie (Jewel Staite) sulaukia pranešimo jog mirė jos mama, todėl tikėdamasi gauti vertingą palikimą ji grįžtą į savo gimtąjį miestą. Motinos ir dukters santykiai nebuvo patys artimiausi, tad mamos netektis nebuvo skaudžiausia patirtis jos gyvenime. Viskas ko jai reikėjo iš šios kelionės į gimtinę, tai motinos palikimas. Cassie mama nebuvo eilinis miestelio gyventojas, ji buvo rašytoja, kuri garsino šį mažą miestelį. Tačiau Cassie buvo visai kitokia asmenybė. Po įvykio, kuris sugriovė jos asmenį gyvenimą jaunystėje ji nenorėjo turėti nieko bendro su šiuo miesteliu ir žurnale publikavo straipsnį, kuriame visiškai suteršė žmones gyvenančius šiame miestelyje. Po tokio straipsnio ji nebuvo itin laukiama viešnia mieste, tačiau grįžus ji kardinaliai pakeitė įprastus miestelėnų gyvenimus.

Paprasti miestelio gyventojai, kuriems susilaukti vaikų yra vienas iš svarbiausių gyvenimo tikslų, tuojau sulauks neeilinio pasiūlymo – sudalyvauti orgijoje. Kiekvienas iš orgijos dalyvių turi savo istoriją ir savo priežastis, kodėl jie nori dalyvauti joje. O visam šios orgijos paradui vadovauja pagrindinė herojė Cassie.

Adam Mitchell (Ennis Esmer) žmogus, atsakingas už Cassie požiūrį į gyvenimą – klasikinis šio miestelio gyventojus. Jis sužlugdė jos jaunystę su savo begėdišku poelgiu. Nesugebėdamas tinkamai prarasti nekaltybės, jis užsirakina tualete ir palieka Cassie be rūbų tik su apatiniais kitų paauglių teismui. Užtikta kitos bendraamžės tėvų kambaryje, kuriame norėjo prarasti nekaltybę, Cassie yra išvaroma iš vakarėlio. Kadangi mielasis Adamas buvo užsirakinęs tualete su jos rūbais Cassie keliauja namo tik su apatiniais. Šis įvykis visiškai sužlugdė jos gyvenimą ir nuo to laiko ji jautė tik neapykantą šiam miesteliui.

Pagrindinės veikėjos gyvenimas susiklostė šveilniai tariant neįdealiai. Prisižadėjus parašyti knygą ir paėmus didelį avansą Cassie niekaip negauna įkvėpimo ir nesugeba nieko parašyti. Knygų leidėja laukia žinių iš rašytojos ir perspėja ją, kad nieko gero nesitikėtų, jei neatliks užduoties, už kurią jau paėmė pinigus ir juos jau išleido. Atvykus į gimtąjį miestą jos draugė Alisa (Katharine Isabelle) pakiša jai mintį pasinaudoti susiklosčiusia situacija, suorganizuoti orgiją ir iš to parašyti knygą. Pati Alisa turi savų motyvų dalyvauti orgijoje. Po santykių su kitu orgijos dalyviu Briusu (Mark O‘Brien), kuris sudaužė jos širdį, ji stengiasi permiegoti su kuo daugiau vyrų norėdama įskaudinti savo oficialiai vis dar esamą vyrą. Briusas niekaip nenori pripažinti skyrybų ir nepasirašo skyrybų dokumentų. Į šią orgiją jis žiūri kaip į šansą atgauti savo pasitikėjimą, o galbūt net ir susitvarkyti savo santykius su Alisa.

6. „Post Tenebras Lux“ (2012)

Šviesa po tamsos – taip iš Lotynų kalbos verčiamas šios 2012 metų dramos pavadinimas. Filmo režisierius ir scenarijaus autorius Carlosas Reygadas 2012 metų Kanų kino festivalyje su šiuo filmu laimėjo apdovanojimą „Geriausio režisieriaus“ kategorijoje. Filmo veiksmas daugiausiai vyksta Meksikoje, tačiau yra keletas papildomų kadrų iš Anglijos, Ispanijos ir Belgijos – visų vietų, kuriose yra gyvenęs pats režisierius.

Šios pusiau autobiografinės dramos itin savitas siužetas sukasi aplink pasiturintį Juaną (Adolfo Jimenez Castro), jo žmoną Natalią (Nathalia Acevedo) ir du jų vaikus, Eleazarą (Eleazar Reygadas) ir Rutą (Ruth Reygadas). Šeima nusprendžia pakeisti savo gyvenamąją vietą iš miesto į kaimą. Vaikai, nevaržomi jokių išankstinių nusistatymų ar praeities, mėgaujasi šia augmenija nepasižyminčia vieta, tačiau tėvų santykius šis pokytis gerokai sudrebina.

Filme matome daug įvairių asmeninių ir intymių problemų, su kuriomis kasdien susiduria kaimo vietovėse – kuriose pasaulis, regis, žiauresnis, o gyvenimas sunkesnis – gyvenantys žmonės.

5. „Before We Grow Old“ 2019 (originalus pavadinimas „Heute oder Morgen“)

Tai vokiška režisieriaus ir scenarijaus autoriaus Thomaso Moritzo Helmo romantinė drama, išleista 2019 metais. Pagrindinius vaidmenis atlieka Maximilianas Hildebrandtas, Paula Knüpling, Tala Gouvela ir Hans-Jochenas Wagneris.

Kino juostoje pasakojama apie du berlyniečius, Marią ir Nielsą, ir vieną britų studentę Chloë. Ši dvidešimtmečių trijulė linksmai leidžianti vasaros dienas Berlyne, pasineria į nerūpestingą ir chaotišką meilės romaną vienas su kitu. Jie gyvena audringai ir stengiasi iš gyvenimo išspausti viską, ką tik gali. Panašu, kad vienintelis jų tikslas – patirti kuo daugiau nuotykių ir malonumų kartu. Viskas einasi puikiai, kol vieną dieną Chloë supranta, jog yra nėščia. Po šios netikėtos naujienos, lyg iš gausybės rago pasipila pyktis, nesaugumas, pavydas ir abejonės. Trijulė supranta, jog meilė yra sudėtingas dalykas ir stengiasi išsiaiškinti, ką daryti toliau.

4. „Swinging Safari“ 2018

Tai australietiška komedinė drama, kurioje vaidina tokie aktoriai, kaip Guy Pearce‘as, Radga Mitchell, Julianas McMahonas, Asheris Keddie‘as ir viena populiariausių Australijos daininkių – Kylie Minogue. Filmo režisierius, kartu parašęs ir scenarijų, Stephanas Elliotas (geriausiai žinomas už darbą su filmu „The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert“, 1994) įkvėpimo filmui sėmėsi iš savo vaikystės, todėl šią kino juostą galima vadinti ir pusiau autobiografine. Iš pradžių filmas buvo pavadintas „Flammable Children“ (liet. Lengvai užsidegantys vaikai), tikriausiai dėl to, kad pačiame filme matoma ne viena scena, kurioje netyčia užsidega vaikai. Vėliau filmas pervadintas dabartiniu pavadinimu „Swinging Safari“, kuris yra kaip ir užuomina į Berto Kaempferto pasaulinį hitą „A Swingin‘ Safari“.

Pagrindinė filmo tema – laisvas, tėvų nevaržomas vaikų gyvenimas 1970 metais. Keturiolikmetis Jeffas, įsimylėjęs drovią kaimynystėje gyvenančią mergaitę Melly, bando atrasti savo vietą itin greitai besikeičiančiame pasaulyje. Vieną dieną, Nobbys Beach pajūrio rajone, kuriame gyvena berniukas, į krantą išmetamas 200 tonų sveriantis banginis. Šis neeilinis įvykis patraukia aplinkinių vietovių dėmesį, nes, pasak Jeffo ir Melly, tai reikšmingiausias dalykas nutikęs per visą jų gyvenimą. Tuo tarpu egocentriški jaunuolių tėvai nori išbandyti neseniai Australijoje į madą atėjusias „svingeriškas linksmybes“. Tačiau vienam iš grupelės pabūgus, vakaras baigiasi intrigomis ir įžeidinėjimais, o gatvė tampa tikru kovos lauku.

3. „Consenting Adults“ 1992

Tai amerikietiškas mistinis trileris, kurį režisavo Alanas J. Pakula, o scenarijų parašė Matthewsas Chapmanas. Pagrindinius vaidmenis atlieka Kevinas Kline‘as, Mary Elizabeth Mastrantonio, Kenivas Spacey‘as ir Rebecca Miller.

Filmo siužetas sukasi aplink dainų rašytoją Richardą ir itin palaikančią jo žmoną Priscillą. Sutuoktinių pora gyvena paprastą, tačiau jiems malonų užmiesčio gyvenimą, kol vieną dieną į kaimynystėje stovintį namą atsikrausto finansų patarėjas Eddis ir jo partnerė Kay. Abi šeimos greitai susidraugauja ir kartu praleidžia daug laiko, tačiau viskas nėra taip jau šventa. Richardas susižavi nauja kaimyne, o jos riziką mėgstančiam vyrui tai pastebėjus, šis ima įtikinėti Richardą, kad vienam vakarui jie susikeistų partnerėmis. Richardas, galiausiai, permiega su Eddžio žmona, o kitą rytą ji randama negyvai sumušta. Richardas apkaltinamas kaimynės nužudymu, žmona jį palieka ir pradeda susitikinėti su Eddžiu. Tačiau neteisingai apkaltintas vyras trokšdamas įrodyti savo nekaltumą pasineria į tamsų, painų ir žiaurų manipuliacijų žaidimą.

Daniel Auteuil, Sabine Azéma

2. „To Paint or Make Love“ (originalus pavadinimas „Peindre ou faire l‘amour“)

Tai prancūziškas 2005 metų brolių Larrieu filmas, kuris tais pačiais metais vykusiame Kanų kino festivalyje buvo nominuotas „Geriausio filmo“ kategorijoje. Pagrindinius vaidmenis atlieka Sabine Azema, Daniel Auteuil ir Amira Casar.

Neseniai į pensiją išėjęs meteorologas Williamas ir jo dailininkė žmona Madeleine gyvena ramų ir itin organizuotą gyvenimą. Tačiau po to, kai jų vienintelė dukra Elise išvyksta studijuoti į Romą, sutuoktiniams kyla noras ką nors gyvenime pakeisti. Jie nusiperka namą kaimo vietovėje su nuostabiu kraštovaizdžiu. Naujoje vietoje jie susipažįsta su jaunesne pora, Adamu ir Eva. Vedinos viliojančio potraukio vieni kitiems, poros pasineria į svingerišką erotinių troškimų ir meno kupiną romaną. Williamas ir Madeleine itin susižavi šia nauja patirtimi, todėl, kai Adamas ir Eva išvyksta iš Prancūzijos, sutuoktiniai neberanda sau vietos ir net ketina parduoti namą, kad galėtų vykti kartu su jais. Tačiau, kai namo apžiūrėti ateina kita pora, Williamas ir Madeleine suvokia, jog jiems niekur nereikia vykti, jog galėtų ir toliau gyventi tokiu ritmu, tereikia susirasti kitų, tokiam gyvenimo būdui prijaučiančių porų.

1. „The Neighbors“ (originalus pavadinimas „Nieuwe Buren“)

Tai olandų dramos serialas, paremtas Saskia Noort bestseleriu. Serialas susideda iš keturių sezonų po 10 serijų, o jame vaidina tokie aktoriai, kaip Bracha van Doesburgh, Daanas Schuurmansas, Anneke Blok ir Thijsas Römeris.

Jauna pora, Peteris ir Eva, besilaukianti savo pirmojo kūdikio, nusiperka namą priemiesčio gyvenvietėje. Dar nespėjus įsikelti į naujuosius namus, pora netenka savo mažylės. Eva sunkiai išgyvena kūdikio netektį, o Peteris jaučiasi pasimetęs jausmuose, nes kūdikis buvo visai ne nuo jo. Sutuoktiniams visgi persikrausčius į naują vietą, jie susipažįsta su kaimynais Rebecca ir Stevenu – nerūpestinga, linksmybes mėgstančia pora – kurie padeda užsimiršti ir įveikti netekties skausmą. Tačiau ar kaimynystėje gyvenantys žmonės tikrai yra tokie, kokiais dedasi?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: