Bernie Sanders'as ir Cardie B / Youtube archyvo nuotr.

Šių metų pradžioje Vermonto valstijos (JAV) senatorius Bernie Sanders‘as sulaukė didžiulio populiarumo šoktelėjimo politiniuose reitinguose. Jį palaikančiųjų gretose nemaža Holivudo garsenybių ir žvaigždžių, kurių tarpe ir keletas modelių bei dainininkų. Nors, remiantis istorija, įžymybės visada buvo linkusios labiau palaikyti Demokratų atstovus, ilgalaikė politinė situacija padarė daug įtakos jauniesiems žvaigždūnams ir jų fanams, todėl jaunimas yra skatinamas vis labiau įsitraukti į šalies politiką.

Pats Bernie Sanders‘as – gana spalvinga asmenybė. 78-erių sulaukęs politikas laimę bandė ir 2016-ųjų JAV prezidento rinkimuose, tačiau tuomet patyrė nesėkmę. Praėjusiais metais jis paskelbė dalyvausiantis artėjančiuose rinkimuose. Tokie jo pažadai kaip nemokama medicininė priežiūra, minimalus 15 JAV dolerių valandinis atlygis ir nemokamos studijos valstybiniuose koledžuose, šiandien jau tapo dalimi daugelio Demokratų kampanijų.

10. Cardi B

Repo žvaigždė savo palaikymą šiam politikui išreiškė jau 2016-ųjų rinkimuose, išleidusi video, kuriame savo sekėjus ir gerbėjus taip pat skatino balsuoti už šį kandidatą. Vėliau, 2018-aisiais, Sanders‘o kampanijos atstovai susisiekė su atlikėja, kai ši viename iš interviu aukštino buvusį JAV prezidentą Frankliną Roosevelt‘ą, ir jo pažiūras pavadino Tikruoju „Make America Great Again“. Sanders‘as savo Twitter paskyroje teigė pritariantis Cardi B nuomonei ir pridūrė, kad laikas susitelkti ties socialinės apsaugos klausimais.

Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį politikas ir atlikėja kartu nusifilmavo vaizdo įraše, kuriame matomas jų interviu-pokalbis. Jie aptarinėjo sveikatos apsaugos klausimus, F. Roosevelt‘o pažiūras, diskutavo, ką atneš artėjantys 2020-ieji metai ir kitus svarbius aspektus. Pažymima, kad Sanders‘o komanda liko sužavėta reperės entuziazmu ir žiniomis, kurios puikiai dera su jos tiesmuku charakteriu. Ji nemala šūdo, o tokius žmones B. Sandersas myli, teigė jo rinkiminės kampanijos vadovas Ari Rabin-Havt.

9. Ariana Grande

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Nors 2016-ųjų rinkimuose A. Grande reiškė palaikymą H. Clinton, tačiau neslėpė simpatijos ir Bernie Sanders‘o kandidatūrai. Būtent jam pagiriamąjį žodį dieną prieš Demokratų partijos vidinius rinkimus praėjusį lapkritį dainininkė tarė per savo koncertą Atlantoje. Twitter‘yje pasidalijusi bendra jų nuotrauka, ji prirašė: Mano vyrukas! Ačiū, kad atvykai į šou, ir ačiū už viską, už ką kovoji. Taip pat įraše ji paminėjo, kad savo koncertinio turo metu bendradarbiaus su ne pelno siekiančia organizacija Headcount, kuri užsiima balsuotojų registracija. Atlikėja minėjo, kad jos turo metu buvo užregistruota bent 20 000 naujų rinkėjų.

8. Lizzo

View this post on Instagram

 

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating) on

Praėjusių metų rugpjūtį amerikiečių dainininkė, hito Truth Hurts atlikėja Lizzo Twitter platformoje paskelbė įrašą, kuriame ji savo gerbėjus skatino kritiškai apgalvoti apie tai, ką šie palaikys būsimuosiuose JAV prezidento rinkimuose. Ji pati išreiškė palaikymą senatoriams E. Warren ir B. Sanders‘ui, kuriuos ji jau anksčiau gynė nuo ageistinės kritikos, nukreiptos į gana senyvą kandidatų amžių. Soc. tinkluose ji dalijosi įrašais, kuriuose ji ragino mesti tą ageistinį mėšlą. Tenka daug girdėti apie tai, esą Sandersas yra per senas bėgti arba būti prezidentu. Tačiau šiuo metu turime vieną, kuriam 73-eji, ir kuris sėdi biure. Todėl visą, kas susiję su ageizmu, meskite į šoną ir paklausykite, ką šis kandidatas turi pasakyti. Taip pat įraše atlikėja pasidalijo ir vaizdais, kuriuose matyti prezidento D. Trumpo ir kandidato B. Sanders‘o amžius.

Lapkritį viename šou kandidatas pasinaudojo atlikėjos Lizzo dainos (Feeling) Good As Hell pavadinimu tam, kad apibūdintų savo puikią savijautą.

7. Hailey Bieber

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hailey Baldwin Bieber (@haileybieber) on

Neseniai pasirodžiusiame interviu žurnale Elle modelis teigė, kad būsimuose rinkimuose balsuos būtent už kandidatą Bernie Sanders‘ą. Užsiminus apie rinkimus ir kandidatus bei paminėjus būtent B. Sanders‘ą, Hailey šūktelėjo Pirmyn, Berni! Štai už ką balsuosiu aš. Įdomus pastebėjimas – pasak pačios garsenybės, palaikyti būtent šį kandidatą ją pastūmėjo diskusijos su bažnyčios, kurioje lankosi, pastoriais.

6. Danny DeVito

View this post on Instagram

 

A post shared by Danny DeVito Fanpage 💜 (@dann.ydevitofanpage) on

Žinomas aktorius ir režisierius Danny DeVito 2019-aisiais kandidato į JAV prezidentus Bernie Sanders‘o rinkiminei kampanijai davė 2 700 JAV dolerių. Tiesa, tai – dar ne viskas: šį sausį pasirodžiusiame vaizdo įraše jis teigė, kad jau padvigubino šią sumą. Jis – tinkamas vyrukas šiam darbui atlikti, viename interviu aktorius atsiliepė apie Vermonto senatorių. Jis gali įveikti Trump‘ą. Jis – vyras, galintis pakeisti visą mūsų sistemą. Savo Twitter paskyroje žinomas vyras dalijosi nuotrauka su savo remiamu kandidatu su prierašu Vienas ir vienintelis Bernis.

5. Danny Glover

© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kultinio filmo Mirtinas ginklas žvaigždė Danny Glover‘is sausio mėnesį atliko net keletą rinkiminių susitikimų su žmonėmis. Pietų Karolinos valstijoje aktorius lankė įvairias bendruomenes, kurias skatino rinktis atsakingai ir balsuoti už B. Sanders‘ą. Jis netgi teigė, kad dabartinės kandidato pažiūros tikrai būtų pelniusios Dr. Martino Liuterio Kingo Jaunesniojo balsą, jei šiandien šis būtų gyvas. Jei šiandien King‘as būtų su mumis, garbus devyniasdešimtmetis, jis balsuotų už Bernie Sanders‘ą.

Verta paminėti, kad šis aktorius savo palaikymą Berniui reiškia jau nuo 2015-ųjų, kuomet buvo ruošiamasi kitų metų prezidento rinkimams.

4. Mark Ruffalo

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mark Ruffalo (@markruffalo) on

Kitas žymus amerikiečių aktorius, Mark‘as Ruffalo taip pat išreiškė palaikymą Bernie Sanders‘ui. Keršytojų sagos žvaigždė lapkričio mėnesį viename televizijos šou teigė, kad jau 2016-aisiais palaikė šį kandidatą, ir nuomonės vis dar nepakeitė iki šiol pabrėždamas kandidato karjeros nuoseklumo svarbą. Pagaliau visos Valstijos žino apie jo darbus, kuriuos tęsė visos savo karjeros metu, teigė M. Ruffalo. Ir aišku, kad pakliuvęs į kabinetą, jis kovos už mus visus.

3. Vampire Weekend

Ši amerikiečių roko grupė savo palankumą Bernie Sanders‘ui parodė keletą kartų pasirodydami pirmosios, praėjusių rinkimų, Sanders‘o rinkiminės kampanijos metu. Savo pasirodymus grupė tęsia ir dabartiniame kandidato kelyje į prezidento postą. Jau būta pasirodymų Washington Square parke ir Iowa Caucuses rinkimuose. Pagrindinis grupės atlikėjas Ezra Koenig teigė, kad grupė nori palaikyti Sandersą ir užvesti rinkėjus balsavimui. Noriu tikėti, kad jis – mažesnis sociopatas nei dauguma žmonių, kandidatuojančių į prezidento postą. Tačiau jau sunku į viską žvelgti su tokiu entuziazmu, koks mus buvo apėmęs 2016-aisiais, sakė jis. Tuomet pirmą kartą taip tvirtai jaučiausi dėl kandidato.

2. Shailene Woodley

 

View this post on Instagram

 

A post shared by shailene woodley (@shailenewoodley) on

HBO serialo Big Little Lies žvaigždė Shailene Woodley, kuri yra žymi aktorė ir aktyvistė, 2016-aisiais buvo sulaikyta ir areštuota protestų dėl Dakotos dujotiekio statybų metu. Praėjusį rugsėjį aktorė, paklausta apie artėjančius rinkimus, teigė, kad mato save palaikančią Elizabeth Warren, tačiau širdyje ji visada palaikys B. Sanders‘ą dėl to, ką šis jau yra nuveikęs ir to, ką nuveiktų ateityje, laimėjęs rinkimus.

1. Susan Sarandon

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Susan Sarandon (@susansarandon) on

Dar viena žymi aktorė, Susan Sarandon, taipogi išreiškė palaikymą Bernie Sanders‘ui ne tik žodžiais, bet ir darbais. 2019-aisiais jo rinkiminei kampanijai paaukojo beveik 3 tūkst. JAV dolerių, o šiemet jau buvo pastebėta kelete renginių, skirtų Sanders‘o kampanijai. Dėl patirtų sužalojimų negalėdama dalyvauti viename iš susitikimų su rinkėjais, S. Sarandon internete pasidalijo savo žinute, kurią norėjo paskelbti susitikimo metu: pažvelkite, kas dedasi aplink. Daugybė stichijų ir nelaimių, kurioms pažaboti ir suvaldyti reikia tvirtos ir viziją turinčios lyderystės, o ne vien tik kažkokių pokyčių. Senatorius tiki mumis ir tuo, kad kartu galime šį pasaulį padaryti geresne vieta gyventi.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: