Kira Naitli

Dažnai Holivudo žvaigždės išpopuliarėja vieno vaidmens dėka. Vėliau, kai kurie imasi naujų vaidmenų, kurie tampa išbandymu jų vaidybos įgūdžiams, o kitus aktorius žiūrovai prisimena dėl išsiskiriančių vaidmenų, kurie, atrodo, persekioja visą karjerą. Jei jie surizikuotų nebevaidinti pasikartojančių personažų, būtų keista matyti juos kituose vaidmenyse.

Pateikiame 10 aktorių sąrašą, kurie, atrodo, visada atlieka tuos pačius vaidmenis. Nesakome, kad jie niekada nevaidino nieko kito, tiesiog jų vaidmenys visuomet kažkuo panašūs.

1. Kira Naitli

Jei kada nors bus įmanoma keliauti laiku, Kira būtų pirma, kuri tai išbandytų. „Karibų piratai“ (Pirates of the Caribbean), „Ana Karenina“ (Anna Karenina, 2012), „Atpirkimas“ (Atonement, 2007), visi šie filmai įrodo, kad britų aktorė bando atlikti visus istorinius vaidmenis, kokius tik jai pasiūlo. Viename interviu ji pripažino meilę filmams, kurių veiksmas vyksta praeityje: „Manau, yra žmonių, kurie nuo tikrovės atitrūksta žiūrėdami mokslinės fantastikos ar fantastinius filmus, o aš į kitą pasaulį pabėgu per įvairaus laikotarpio dramas.“

2. Noelis Gugliemi

Turbūt neatpažįstate jo pagal vardą, bet jūs tikrai esate jį matę. Gugliemi gyvenimą susikūrė vaidindamas gangsterį, tokiuose filmuose, kaip: „Greiti ir įsiutę“ (Fast and Furious, 2001), „Išbandymų diena“ (Training Day, 2001) ir „Tamsos riterio sugrįžimas“ (The Dark Knight Rises, 2012).

Jo karjera prasidėjo po daugybės gyvenimo pokyčių. Viename interviu jis pasakojo:

Normalus gyvenimas, kurį gyvenau virto apsileidimu, tapau benamiu, pasukau į kriminalinį gyvenimą, o tada tapau aktoriumi,“ taip atsiliepdamas apie laiką, kuomet buvo tikras gaujos narys po to, jį 13-metį paliko tėvai. Didžiausias išsigelbėjimas buvo mergina, kuri nuvedė jį į aktorystės pamoką, ko pasekoje jis suvaidino reklamoje. Nuo tada viskas ir pasikeitė.

3. Melisa Makarti

Komedijų aktorė savo karjerą pradėjo nuo filmo „Gilmoro merginos“ (Gilmore Girls, 2000) ir situacijų komedijos „Maikas ir Molė“ (Mike & Molly, 2010-2016). O tada pasuko į didžiuosius ekranus. Neskaitant keleto personažų, jai visuomet atitekdavo skandalingos, apkūnios moters vaidmenys, pavyzdžiui: „Tapatybės vagilė“ (Identity Thief, 2013), „Ji – šnipė“ (Spy, 2015) ir „Sunokusios pamergės“ (Bridesmaids, 2011). Už pastarąjį filmą ji buvo nominuota „Oskarui“ „Geriausios antrojo plano aktorės“ kategorijoje.

Dabar daugelis jos filmų prodiusuojami jos pačios ir jos vyro Beno Falkonės kompanijos „On the Day Productions“.

4. Setas Rougenas

Aktorius, kurį dauguma atpažįsta dėl juodo humoro ir „užkrečiančio“ juoko, ne tik vaidina, bet ir režisuoja, prodiusuoja ir rašo scenarijus daugumai filmų, kuriuose vaidina. Daugelyje filmų jis atlieka kitų asmenų įtakojamo vyro vaidmenį, bet jis per mielas, kad jo nekęstume. Pavyzdžiui: „Mari Huanos ekspresas“ (Pineapple Express, 2008), „Užkibo“ (Knocked Up, 2007) ir „Dabar jau tikrai šikna“ (This Is the End, 2013).

Įdomu tai, kad visiškai kitoks ir vienas sėkmingiausių jo vaidmenų yra animaciniam filme „Kung Fu Panda“ (2008) jo balsu įgarsintas Mantis.

5. Mila Jovovič

Po sėkmingos modelio karjeros ankstyvame amžiuje, Mila pateko į didžiuosius ekranus su filmu „Sugrįžimas į Žydrąją pakrantę“ (Return to the Blue Lagoon, 1991). Tarptautine žvaigžde ji tapo suvaidinusi mokslinės fantastikos filme „Penktasis elementas“ (The Fifth Element, 1997), kuriame atliko bebaimės ateivės Lilu vaidmenį.

Netrukus po to, atsirado dar viena galimybė sužibėti kino pasaulyje – vaizdo žaidimo „Absoliutus blogis“ (Resident Evil) filmo adaptacija, kurioje ji atliko pagrindinį vaidmenį (Alisa). Nuo 2002 m. filmo daug kas įvyko, turim omenyje, kad Mila suvaidino visuose šešiuose „Absoliutus blogis“ frančizės filmuose.

Neskaitant šių filmų, tuo pačiu laikotarpiu ji vaidino ir kituose filmuose, tačiau daugelyje jų vaidino panašius personažus į Alisos ar Lilu – mirtiną ir ekscentrišką didvyrę ar piktadarę fantastiniame pasaulyje. Keli pavyzdžiai: „Pragaro vaikis“ (Hellboy, 2019), „Ultravioletas“ (Ultraviolet, 2006), „Trys muškietininkai“ (The Three Musketeers, 2011).

6. Liamas Nisonas

Airių aktoriaus atvejis labai ypatingas. Atrodo, kad pusė vaidmenų, kuriuos atlieka yra dramatiški, pavyzdžiui filmuose: „Šindlerio sąrašas“ (Schindler’s List, 1993), „Betmenas: pradžia“ (Batman Begins, 2005), „Tyla“ (Silence, 2016). O kiti vaidmenys yra besistengiančio išgyventi ar bandančio sugauti blogiukus vyro, kurie bando pavogti jo dukterį ar žmoną ar… na, supratote.

Atrodo, viskas prasidėjo nuo vaidmens trileryje „Pagrobimas“ (Taken, 2008). Filmas sulaukė milžiniškos sėkmės ir Nisonas pamatė, kad tai puiki niša. Pastarajame dešimtmetyje, jis vaidino filmuose: „Non-stop“ (2014), kuriame jis seka teroristą lėktuve, „Šaltas kraujas“ (Cold Pursuit, 2019), kuriame jis siekia keršto dėl sūnaus mirties ir „Nežinomas“ (Unknown, 2011), kuriame jis ieško žmogaus, pavogusio jo tapatybę.

7. Ketrina Heigl

Heigl karjera teisingu keliu pakrypo po Izės vaidmens kritikų pripažintame medicinos seriale „Grei anatomija“ (Grey’s Anatomy, 2005-). Po kelių metų diskusijų su prodiusere Šonda Raims ir rašytojais apie jos personažo ateitį, ji nusprendė atsisakyti vaidmens ir visą dėmesį sutelkti šeimai.

Ketrina savo karjerą pagrindė romantiškais filmais, kuriuose vaidino merginą, taikančią aukštus standartus galimiems partneriams. Pavyzdžiui: „Pamergė pagal užsakymą“ (27 Dresses, 2008) „Bjauri tiesa“ (The Ugly Truth, 2009), „Naujieji metai Niujorke“ (New Year’s Eve, 2011).

8. Ema Roberts

Blogos mergaitės charakteris, populiarios studentės statusas ir keletas nepagarbių frazių – raktas į Emos Roberts vaidmenis. Pagalvokite apie filmą „Klyksmas 4“ (Scream 4, 2011) ir apie vaidmenis, kurie turbūt geriausi: ragana, Madison Montgomery trečiame serialo „Amerikietiška siaubo istorija“ (American Horror Story, 2011-) sezone ir pagrindinis vaidmuo seriale „Klyksmo karalienės“ (Scream Queens, 2015-2016).

Čeinės vaidmeniui seriale „Klyksmo karalienės“ (Scream Queens, 2015-2016) ją įkvėpė Redžina Džordž iš filmo „Naujokė“ (Mean Girls, 2004) ir Meril Stryp bei Goldi Hon personažai filme „Mirtis jai tinka“ (Death Becomes Her, 1992).

9. Džekis Čanas

Vienas garsiausių ir produktyviausių aktorių (2019 m. geriausiai apmokamų aktorių sąraše jis buvo penktoje vietoje) Džekis Čanas, kine sužibėjo dėl pavojingų veiksmo scenų, kuriose vaidino pats save be jokios kaskadininkų pagalbos.

Tačiau, nors jis gali daug pasiūlyti kovose, taip padaryti negali vaidyboje. Nesvarbu, koks filmo žanras, jo personažas visuomet turės sąsajų su kovos menais, ar jis būtų auklė („Kaimynas šnipas“ (The Spy Next Door, 2010)), ar liokajus („Aplink pasaulį per 80 dienų“ (Around the World in 80 Days, 2004)), ar policininkas (saga „Piko valanda“ (Rush Hour, 1998-2007)).

10. Džeisonas Beitmanas

Žinote, kas jis, bet jis dažnai lieka nepastebėtas. Jis pagrindinis filmo veikėjas, bet dažniausiai tik paprastas vaikinas personaže, kuris žiūrovams tarsi suteikia kontrastą prieš ekscentriškesnius vaidmenis. Taip, tai Džeisonas Beitmanas. Jo išraiškos, elgesys ir tai, kaip vaidina filmuose, tokiuose kaip „Hankokas“ (Hancock, 2008) ir „Kaip atsikratyti boso?“ (Horrible Bosses, 2011), atlieka balanso išlaikymo funkciją tarp jo vaidinančių kolegų ir „netradicinių“ veiksmų. Juk kažkas turi atlikti šį vaidmenį, tikėkimės, jis to amžinai nedarys.

Šiuo metu jis vaidina „Netflix“ seriale „Ozarkas“ (Ozark, 2017-), kur, panašu, kad jis pakeitė savo vaidmenį į šeimos patriarcho, kuris užsiima pinigų plovimo veikla.

Aktoriaus profesija tikrai sudėtinga ir netgi sudėtingesnė didesnėms žvaigždėms. Yra net toks posakis „Jei jis nesulūžęs – netaisyk.“ Ką manote jūs? Ar teisinga, kad aktoriai visada atlieka panašius vaidmenis?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: