Pixbay.com archyvo nuotr.

Siaučiant Covid-19 pandemijai ir dar labiau baiminantis dėl galimos antros šio viruso bangos pasaulis tikisi, kad išrasta vakcina padės greičiau susidoroti su klastingu virusu. Tačiau visuomenės sveikatos specialistai nerimauja, kad į vakciną dedami per dideli lūkesčiai ir ji gali nepakankamai efektyviai kovoti su virusu.

Pasauliui netikėtai susidūrus su klastingu virusu sprendimų kaip kovoti su juo buvo imtasi žaibiškai. Vakcina tapo vieninteliu būdu užtikrintai susidoroti su pandemija. Mokslininkai ir sveikatos priežiūros kompanijos pradėjo kurti vakcinas. Tačiau, visuomenės sveikatos ekspertai tarpusavyje ėmė diskutuoti, kad vakcinos kūrimas kelia dar vieną rūpestį – gali būti, kad vakcina nesuveiks taip greitai ir veiksmingai kaip yra tikimasi. Politikų ir sveikatos kompanijų įsitikinimu, tai kad yra kuriamos vakcinos nuo Covid-19 gali žmonėms suteikti per daug didelių lūkesčių ir vilčių, kad greitai pasaulis galės grįžti į normalų gyvenimą ir pamiršti karantiną bei vėl privalomas nešioti kaukes.

Praeitą savaitę dvi vakcinos nuo koronaviruso pateko į paskutinius bandymų su žmonėmis etapus – tai buvo greičiausias vakcinos testavimo procesas nuo pirmųjų bandymų ją kurti. Nors atrodo, kad vakcina jau yra beveik ranka pasiekiama ir visas šis pandemijos sukeltas chaosas greit gali pasibaigti, tačiau specialistų įsitikinimu tam, kad įsitikinti, kad vakcina išties saugi ir veiksminga gali prireikti ne vieno mėnesio. Geriausiu atveju vakcina žmones gali pasiekti spalio mėnesį, tačiau kalbama, kad tai gali nutikti tik kitų metų pradžioje.

Abejones dėl vakcinos patvirtino ir Harvardo universiteto infekcinių ligų ir imunulogijos profesorė Yonatan Grad, kuri teigė, kad -„Man atrodo mažai tikėtina, kad vakcina yra išjungimo ar atstatymo mygtukas, kuriuo grįšime į ikipandemijos laikus“.

Esminė kliūtis, kodėl vakcina staiga neišgelbės mūsų nuo viruso protrūkio yra tai, kad tam reikia daug laiko ir bandymų. Pacientams, kurie gaus vakciną kai ji jau bus prieinama kiekvienam negarantuoja, kad vos suleidus vakciną bus įgyta apsauga, nes, žmogaus imuninei sistemai prireikia kelių savaičių, kol susikūria visi kovos su liga kovos antikūnai. Baiminamasi, kad vakcina nepadės įgauti ilgalaikio imunineto. Tai patvirtino Davidas Haymanas, kuris vadovavo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atsakui Į Sarso pandemiją, jis sake: „Mes net nežinome, ar vakcina gali sukelti imuninį atsaką, kuris apsaugotų nuo būsimos infekcijos“.

Imunitetas gali būti trumpalaikis ar dalinis, todėl gali prireikti pakartotinų bandymų, vakcinos stiprinimo, kad būtų galima užtikrinti visišką imunitetą. Tačiau, tai apsunkina skiepų kūrimą ir pasiūlą pacientams. Dėl šios priežasties raginama laikytis socialinio atstumo, net ir gavus vakciną dėvėti apsaugines kaukes, tai yra imtis visų įmanumo apsaugos priemonių ir stengtis užtikrinti savo ir kitų saugumą.

Saugi ir patvirtinta vakcina būtų laikoma sidabro kulka, kuri padėtų galutinai pribagti virusą, tačiau, pirmosios vakcinos gali ir nebūti tokios veiksmingos, dėl to visuomenės sveikatos ekspertai baiminasi, kad tai gali sukelti nusivylimą ir sunaikinti jau ir taip subtilų pasitikėjimą, kuris būtinas norint sėkmingai sunaikinti virusą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: