Kino filmo "Patarėjas" kadras

Nyki kino teatrų pertrauka pagaliau po truputėlį baigiasi ir į didžiuosius kino teatrų ekranus žengia kiek įdomesni, ne vien iki 18 metų auditorijai pritaikyti filmai. Šį kartą pro akis nepraslydo ilgai lauktas, daug žadantis ir Holivudo žvaigždėmis pripumpuotas naujausias Ridley Scott‘o filmas „Patarėjas“ („The Councelor“).

„Patarėjas“ tai filmas, kuris nėra vien tik apie blogai pasibaigusį narkotikų pervežimo sandėrį, tai filmas apie žmogaus žiaurumo prigimtį, kuri glūdi šalia Meksikos ir Amerikos sienos.  Filme apstu gražių vaizdų, karštų kūnų ir daug kraujo, tačiau nėra vien tik veiksmo filmas su „šaudau-gaudau“ scenarijumi, tai daug daugiau. Dialogai keisti, moralizuojantys, kurių paprastai bendraudami nevartotume, tačiau šiuo atveju jie tinka, o nuostabus aktorių kolektyvas jais žarstosi labai įtikinamai.

Apie ką?

Pagrindinė filmo idėja – narkotikų sandėris, kuris kaip ir galima nuspėti pakrypsta ne itin teigiama linkme pagrindiniam veikėjui. Patarėjas, bevardis Michael’o Fassbender’io personažas, kuris vardan pinigų ir godumo įsivelia į itin nešvarų narkotikų verslą. Turėdamas šalia nuostabią moterį  (Penelope Cruz) jis tikėdamas savo sėkme ir aklu pinigų troškimu tampa itin kruopščiai apgalvoto sąmokslo auka kartu su savo partneriais.

Filme netrūksta meilės, neapykantos ir išdavystės, tačiau žiaurumas čia atstoja viską. „Patarėjas“ tai plėšrūno ir aukos, kovos už būvį interpretacija, kurioje tiesa niekam nerūpi.

The-Counselor-1

Kino filmo “Patarėjas” kadras

Filmo siužetas

Kaip teigia Cameron Diaz veikėja Malvina „Tiesa neturi temperatūros“, tačiau stebint naujausią Ridley Scott‘o darbą neabejotinai šiurpuliukai per kūną bėgioja vistik išgirstame tiesą. Šalta it akmuo tiesa, kurią vainikuoja nepaprastas veikėjų godumas, tai kas padaro „Patarėją“ dar vienu puikiu genialaus režisieriaus darbu.

Iš tiesų per beveik dvi valandas trukusį filmą yra pakankamai sunku suvokti, kas, kur ir kodėl, čia visos kortos nėra atidengiamos ir yra nemažai vietos žiūrovui pačiam susidėlioti scenarijų iki galo, tačiau tai dar labiau jaudina. Gyvendami tokiu metu, kai esame įpratę prie jau paruošto ir sukramtyto produkto, kuomet pagrindiniai herojai išgyvena didžiausius mašinų sprogimus ar  „vienas prieš dvidešimt“ blogiukų atakas, šis filmas pateikia pakankamai realų ir nepagražintą vaizdą apie pinigų ištroškusius plėšrūnus.

Režisierius Ridley Scott‘as yra gerai pažįstamas tiek vyresniosios tiek jaunesniosios kartos atstovams. Jis skaičiuojantis jau 75-uosius savo gyvenimo metus žiūrovų teismui yra pateikęs daugiau kaip dvidešimt filmų, kurie paliko gilų įspaudą kino filmų istorijoje. Režisieriaus filmografijoje galime aptikti tokius klasika tapusius filmus kaip „Blade Runner“ ar „Legend“, taipogi nepaprasto pasisekimo sulaukusius „Gladiator“ ar „American Gangster“. Scott‘o režisūriniai sprendimai unikalūs, juos sunku supainioti, tad ir režisieriaus braižas yra tapęs daugelio kitų režisierių įkvėpimo šaltiniu.

Filme „Patarėjas“ su Ridley Scott‘u dirbo rašytojas ir scenarijų autorius Cormac‘as McCarthy‘s, kuris yra apdovanotas Pulicerio premija už savo knygą „The Road“. Pagal jo knygą „No Country for Old Men“ 2007 metais buvo pastatytas to paties pavadinimo filmas, sukurtas brolių Coen‘ų, taip pat su Javier‘u Bardem‘u priešakyje. Šis rašytojas laikomas vienu iš talentingiausių šių dienų autorių ir prisidėdamas prie Ridley Scott‘o filmo jį apdovanojo šarmingais dialogais ir puikiu scenarijumi.

The-Counselor-2

Kino filmo “Patarėjas” kadras

Filmo veikėjai

Veikėjai šiame filme pagrindinė vinis, kuri paverčia kiek banalią istoriją apie narkotikų „dilerius“ įdomia ir šiurpinančia juosta. Michael’is Fassbender’is mums pateikia labai įtikinančią ir jausmingą savo gyvenimo istoriją, kurioje patarlė – nekišk nosies, kur nereikia labai tinka. Įsimylėjęs, jausmingas, tačiau geidžiantis pinigų patarėjas įsivelia į tokį nešvarų žaidimą jog ištaisyti klaidas jau yra per vėlu. Fassbender‘io pasirodymas šiame filme nuostabus, jis charizmatiškas, provokuojantis, tačiau nėra vulgarus. Jo vaidinamas personažas jam puikiai tinka ir nors tai nėra toks geras pasirodymas kaip filme „Shame“ jis savo darbą atlieka puikiai.

Šiame filme Javier‘o Bardem‘o šukuosenų fanai taip pat liks nenuvilti. Po itin provokuojančios jo šukuosenos „No Country for Old Men“ šį kartą jis pasidabinęs juokingu „ežiuku“, kuris iš tiesų ir buvo jo idėja. „Patarėjuje“ Javier‘o veikėjas charizmatiškasis Reiner‘is, kuris dienos metu yra naktinio klubo savininkas, o naktimis tampa tamsiojo narkotikų pasaulio bosu. Jis turi merginą Malkiną (Cameron Diaz), kuri yra keista, šalta, tačiau „viską galinti“ lovoje. Ir tuo patys galime įsitikinti, kadangi filme Diaz vienoje scenoje mylisi su automobiliu. Ji komplikuota ir paslaptinga moteris, kuri kaip teigia Reiner‘is žino viską.

Brad‘o Pitt‘o pasirodymas nieko nenustebins, kadangi jis yra savo lygyje ir pristato tai, ko iš jo yra tikimąsi. Jo veikėjas Westray yra šarmingas mergišius, kuris narkotikų pasaulio subtilybes išmano geriau nei Reiner‘is , tačiau jo pomėgis lakstyti pagal sijonus nelieka be pasekmių.

Penelope Cruz vaidina religingą, naivią ir tradicijas puoselėjančią Laurą, kuri yra įsimylėjusi patarėją ir neilgai trukus tampa jo sužadėtine. Nors ir suvokdama jog jos mylimasis įsivėlė į kažką nešvaraus apie tai stengiasi nieko nežinoti ir apie tai negalvoti.

Filmo elementai

„Patarėjas“ kaip ir dabar vienu geriausių mokslinės fantastikos filmų tituluojamas Ridley Scott‘o darbas „Blade Runner“ buvo itin nepalankiai sutiktas kritikų. Rottentomatoes.com tinklapyje „Patarėjas“ tėra surinkęs 34% iš 100%, o metacritic.com portalas tik 49/100 ir kaip teigia vienas iš kritikų “ Patarėjas, tai nemalonus kąsnis apie verslo pasaulį”. Sutikti ar ne kiekvieno asmeninis reikalas, tačiau šis filmas tikrai yra vertas dėmesio, bent jau dėl itin išradingų dialogų ir nuostabaus aktorių pasirodymo.

Itin didelis dėmesys buvo skiriamas filmo apipavidalinimui ir grožio/prabangos išryškinimui. Kostiumų dizaineriai bendradarbiavo su Giorgio Armani, kuris parinko drabužius Lauros,  Malkinos ir patarėjo veikėjams, o Reiner‘is pasipuošė Versace kūriniais.

Muzika filme rūpinosi Daniel‘is Pemberton‘as, kuris itin džiaugėsi Ridley Scott‘o teigiamu požiūriu į nestandartinius ir neįprastus garsus.

 

Verdiktas 8/10

Tai nėra eilinis trileris, kurio daugelis tikėjosi pasižiūrėję filmo „treilerį“, tai kitokia nesėkmingo narkotikų sandorio istorija. „Patarėjas“ spinduliuoja tarsi deimantas, tačiau yra aštrus tarsi pagaląstas peilis. Čia netrūkta gražių žmonių, automobilių ar drabužių, tačiau taip pat netrūksta ir turtingų dialogų apie mieliausius ir baisiausius veikėjų sielų užkaborius.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: