© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Daugumai iš mūsų Albertas Einšteinas yra mokslininkas – genijus, kuris tapo žymus dėl formulės E=mc². Suteikiame galimybę susipažinti su kitais stebinančiais faktais apie šį mokslininką.

Anot kai kurių šaltinių, Albertas Einšteinas pradėjo kalbėti labai vėlai – sulaukęs ketverių. Štai Stanfordo ekonomistas daktaras Thomas Sowell sugalvojo kontraversišką terminą – ,,Einšteino sindromą‘‘ apibūdinti tiems šviesuoliams, kurie pradėjo vėlai kalbėti.

Einšteino susidomėjimas mokslu prasidėjo tada, kai tėvas pirmą kartą parodė jam kompasą. Jaunasis genijus tebuvo penkerių. Jį sužavėjo kompaso adatėlė, kuri visada krypsta ta pačia kryptimi.

Einšteinas niekada nebuvo prastas mokinys, priešingai, sulaukęs 11 metų jis jau galėjo krimsti fizikos mokslus universiteto lygmeniu, buvo puikus lotynų ir graikų kalbų mokinys, o taip pat ir puikus smuikininkas. Prieš sukankant 15 metų, jį jau buvo galima vadinti skaičiavimo asu.

Pirmoji Einšteino santuoka įvyko su Mileva Marič, bet dar prieš santuoką būsima žmona Serbijoje  slaptai pagimdė pirmąją Einšteino dukrytę vardu Lieserl. Deja, vos tik gimus mergaitė dingo be jokių pėdsakų ir niekas nežino kaip toliau susiklostė jos likimas. Labai tikėtina, kad žymusis genijus taip niekad ir neišvydo savo mergaitės.

Einšteinas turėjo keistų reikalavimų savo pirmosios žmonos atžvilgiu. Pavyzdžiui, ji turėjo rūpintis jo baltiniais ir visad užtikrinti jų gerą būklę. Tris kartus per dieną ji turėjo pristatyti Einšteinui į kambarį maistą, kuris privalėjo būti išvalytas ir tvarkingas. Milena taip pat privalėjo tylėti, kai jos vyras to pareikalaudavo. Be visa ko, žmona sulaukė šaltumo intymiame gyvenime, nes Einšteinas teigė, kad intymus gyvenimas dėl socialinių priežasčių nėra būtinas.

Laiškuose, kuriuos rašė Elsai Einštein jis prisipažino, kad turėjo daugybę nesantuokinių santykių.

Einšteinas buvo labai artimas su savo pussesere Elsa Einštein. Jie buvo tokie artimi, kad 1919 metais jis ją vedė. Anot kai kurių šaltinių, Einšteinas turėjo meilės ryšių su ja jau tada, kai dar gyveno su savo pirmąja žmona.

Jis nemėgo dėvėti kojinių, o dar labiau – eiti kirptis. Oksfordo universitete Einšteinas buvo žinomas dėl savo nerūpestingos išvaizdos, o ypač dėl savo susivėlusių plaukų.

Žurnalas Time Einšteiną nominavo ,,Amžiaus asmenybe‘‘.

Jis vos netapo Izraelio prezidentu, bet pasiūlymo atsisakė motyvuodamas tuo, kad apie mokslą jis šiek tiek žino, bet visiškai nieko nenusimano apie žmogų.

Einšteinas dievino smuiką, kurį buvo pavadinęs ,,Lina‘‘.

Hitleris jį vertino kaip didžiausią visuomenės priešą.

Po to, kai Albertas Einšteinas paliko savo pirmąją žmoną Milevą, itin pašlijo santykiai su vyriausiu sūnumi Hans Albert. Iš tiesų, sūnus kaltino tėvą, kad dingo juos palikdamas su labai mažai pinigų.

Jų santykiai dar labiau pablogėjo, kai Einšteinas uždraudė vesti savo sūnui Frieda Knecht, mat ji tėvui pasirodė nepakankamai patraukli.

Kai, vis dėlto, Hans Albert vedė Friedą, Albert Einšteinas maldavo sūnaus neturėti vaikų su ja, nes jų santuoka baigsis skyrybomis. Priešingai nei tėvas pranašavo, jų santuoka tęsėsi iki Friedos mirties. Jie turėjo tris vaikus (vienas iš jų įvaikintas).

Albertas Einšteinas galėjo gyventi daug ilgiau! Po aneurizmos pasirodymo, gydytojai siūlė Einšteinui operaciją ir galėjo išgelbėti jam gyvybę, tačiau jis atsisakė, motyvuodamas savo pasirinkimą tuo, kad pratęsti gyvenimai dirbtinai yra prastas skonis.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: