© Karolinos Vainiūtės / KlaipėdosŽinios.lt nuotr.

Klaipėdos uosto plėtros projektas įvardijamas kaip vienas reikšmingiausių Lietuvos projektų. Tačiau uosto plėtros projektas pastatant išorinį uostą sulaukė nemažai priekaištų ir baimių. Visi klaipėdiečiai, o ypatingai Melnragės gyventojai nerimauja, kad išorinis uostas gali pakeisti jų gyvenimo kokybę, taip pat, kad gali nelikti uostamiesčio gyventojų ir atvykstančių poilsiautojų pamėgto paplūdimio.

Be abejonės Klaipėdos jūrų uostas ypatingai svarbus Lietuvos susisiekimui – tai vienintelė šalies galimybė jūros keliu patekti į tarptautines rinkas. Uostas atveria plačias eksporto ir importo galimybes, taip pat ir perspektyvas tarptautinio bendradarbiavimo, investicijų ir partnerystės srityse. Todėl investicijos į Klaipėdos jūrų uostą ir jo modernizacija labai svarbu. Investicijos tikrai netruktų atsipirkti. Klaipėdos jūrų uostui tapus konteinerių paskirstymo centru Baltijos jūros teritorijoje plėtra tik spartės, kurdama papildomas darbo vietas, skatindama eksportą.

Panašu, kad iš uosto plėtros išloštų ne tik valstybė ekonominiu ir tarptautiniu mastu, bet ir Klaipėdos regionas, tačiau gyventojų tarpe šis projektas nėra vertinamas palankiai.

Už Baltijos pajūrio išsaugojimą

Uosto plėtra gali turėti įtakos ne tik klaipėdiečių gyvenimo kokybei, atvykstantiems poilsiautojams, bet ir baiminamasi, kad neliks klaipėdiečių mylimo Melnragės paplūdimio. Dabar atvykus į paplūdimį dėmesį iškart patraukia kiek aukščiau pastatytas mėlynas kryžius su ryškiu užrašu „už Baltijos pajūrio išsaugojimą”, o ant betoninės pertvaros kabo ženklas, skirtas dėl žmogaus veiklos kenčiančiai Baltijai. Ženklas informuoja, kad Melnragėje pastačius išorinį uostą, jūros krantas eroduos, o tai reiškia, kad paplūdimio neliks.

Akivaizdu, kad uostamiesčio gyventojai šiais ženklais siekia atkreipti dėmesį ir viliasi, kad uosto plėtra įvyks be išorinio uosto pastatymo, kuris gali negrįžtamai pakeisti Melnragės kraštovaizdį.

Palikite mums paplūdimį

Paplūdimyje sutikti ir kalbinti poilsiautojai išreiškė tvirtai vieningą nuomonę, kad nori išsaugoti turimą paplūdimį, bet ir pasidalino nuomonėmis kokią naudą įžvelgia dėl uosto plėtros.

„Žinot aš tiesiog neįsivaizduoju vasaros Klaipėdoje be šitos vietos, be ėjimo į paplūdimį. Pati Klaipėda nebūtų tokia pat be paplūdimio. Būtų be galo gaila, jei šią vietą pavers uosto dalimi. Suprantu, kad čia verslas, ekonomika ir visa kita, bet galėtų pagalvoti, kad reikia išsaugoti savo turimą gražų pajūrį.”- savo tokia nuomone pasidalino Melnragės gyventoja.

Šiai nuomonei pritaria visas vasaras Klaipėdoje leidžianti senjorų pora – „ Tikrai nesmagu, kad nori šią gražią vietą užkrauti konteineriais, paversti uosto dalimi. Aišku galima pamatyti ir gerąją to pusę, atsiras daugiau darbo, žmonės užsidirbs, ekonomika pastiprės. Na bet žinot, geriau palikite tą paplūdimį mums, čia visiems gera, tokia graži gamta, ramu. Geriau išsaugoti tai ką gražaus Lietuvoj turim ir taip žmonės visur braunasi, viską keičia. “

Nors Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtra naudinga ne tik valstybės mastu, bet ir pačiam Klaipėdos regionui, tačiau pagal išsakytas uostamiesčio gyventojų nuomones galima manyti, kad paplūdimio išsaugojimas šiuo metu yra didesnis prioritetas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: