Oficialiai Kinija sakosi nustojusi pjaustyti gyvus žmones organams dar 2015, bet imunosupresantų naudojimas ten vis auga, kas rodo, kad galimai žmonių organams žudoma vis daugiau.

Kinija apkaltinta žmonių organų: plaučių, širdies, inkstų ir odos neteisėtu grobimu iš jos teritorijoje gyvenančios musulmonų uigūrų etninės mažumos bei „Falun Gong“ religinės grupės narių.

JT tarybos būstinėje Ženevoje nepriklausomo Kinijos tribunolo advokatas Hamidas Sabi pristatė įtarimus ir išvadas dėl priverstinio organų paėmimo. Teigiama, jog Kinija vykdo nusikaltimus prieš žmogiškumą – organai gaunami iš etninių ir religinių mažumų: uigūrų ir „Falun Gong“ narių, kurių tikėjimas panašus į budizmą. Jie buvo uždrausti ir persekiojami Kinijos vyriausybės. Šalis ginasi ir bet kokiomis aplinkybėmis neigia vykdantys tokį masinį organų paėmimą.

Visoje Kinijoje daugelį metų buvo vykdomas priverstinis organų paėmimas iš kalinių, įskaitant ir religines mažumas: „Falun Gong“ ir uigūrus“ – skelbiama tribunolo svetainėje to paties advokato. Jis pateikė įrodymus iš tribunolo galutinės ataskaitos, kurioje buvo nustatyta, kad Kinijos vyriausybė žudė kalinius: „jie buvo išpjaustyti dar gyvi, jų inkstai, kepenys, ragenos ir plaučiai buvo pašalinti ir paversti parduodamomis prekėmis“. Tuomet kūno dalys buvo naudojamos medicininiais tikslais. Tribunolas gavo įrodymų, kad kai kuriuose Kinijos ligoninėse organų transplantacijos reikia laukti labai trumpą laiką, o tai būtų tiesiog neįmanoma neturint itin didelės grupės donorų. Kaip įrodymai buvo pateikti ir pasaulinės organizacijos, kovojančios prieš „Falun Gong“ persekiojimą, 2018 metų atlikto tyrimo rezultatai. Apsimetant gydytojais buvo susidomėta organų transplantacija ir pabandyta užsisakyti transplantus. Nustebino tai, kad jiems buvo pasiūlyta laukti vos vieną savaitę, o kai kurios ligoninės netgi patvirtino, kad bus panaudoti „Falun gong“ narių organai.

Kinijos surengta daugiau kaip milijono uigūrų sulaikymo ir „perauklėjimo“ kompanija šiaurės vakaruose esančioje Sindziango provincijoje sulaukė svarbaus tarptautinio dėmesio ir pasmerkimo. Tribunolas rado įrodymų, kad žmonės buvo naudojami kaip „organų bankas“, reguliariai tikrinami mediciniškai. Žinoma, Kinija ne kartą neigė tokio neetiško organų persodinimo praktiką, apkaltindami Londone įsikūrusį Kinijos tribunolą skleidžiant gandus. Tačiau JT teigia, kad tribunolo surinkti įrodymai yra neginčijami faktai.

Manoma, kad organų transplantacijos pramonė Kinijai uždirba daugiau nei milijardą JAV dolerių per metus. JT ragina tarptautinę transplantacijos draugiją, nacionalines medicinos asociacijas, kurios užsiima transplantacijos chirurgija, kartu imtis veiksmų ir sustabdyti šį baisų ir sunkiai kontroliuojamą reiškinį. Kai kurios šalys (Italija, Ispanija, Izraelis, Taivanas) jau taiko apribojimus norintims vykti į Kiniją organų persodinimo operacijoms. Tarptautinė koalicija, siekianti nutraukti piktnaudžiavimą transplantacija Kinijoje pateikė pareiškimą tikėdamiesi, kad JT parlamente bus svarstoma išleisti įstatymą dėl neetiško organų naudojimo nutraukimo.

Savo kalboje advokatas H. Sabi palygino šių mažumų organų paėmimą su kitais pastarojo meto istorijoje vykusio masinio religinio ar rasinio persekiojimo pavyzdžiais. „Auka po aukos, mirtis po mirties dėl širdies ir kitų organų, kurie pašalinami iš gyvų, nekaltų, niekuo nekenksmingų, taikių žmonių. Tai vienas blogiausių šio amžiaus masinių žiaurumų“ – Jungtinių Tautų tarybai sakė H. Sabi. „Organų transplantacija, siekiant išgelbėti gyvybę, yra mokslinis ir socialinis triumfas, tačiau donoro nužudymas – nusikaltimas“. Advokatas yra įsitikinęs, kad JT pareiga – ištirti šį nusikaltimą, atsižvelgiant ne tik dėl galimo genocido, bet ir dėl nusikaltimų, visų pirma, žmogiškumui: „JT valstybių narių teisinė pareiga yra kovoti su šiuo nusikalstamu elgesiu“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: