Tokiais laikais, kai skirtumai žmones daugiau išskiria, neigu suvienija, džiazo muzikantas Daryl Davis laikosi kitokios pozicijos. Šis daug patyręs muzikantas, vadovaudamas savo grupei „The Daryl Davis Band,“ keliavo aplink pasaulį, taip pat atliko pasirodymus su Chuck Barry, Percy Sledge, Elvis Presley’s Jordanaires ir kitais. Be pasirodymų šalia Jerry Lee Lewis ir buvsio prezidento Billo Clintono, jo labiausiai įkvepantis darbas yra susijęs su rasių tarpusavio santykiais.

Davis tapo frazės „Nužudyk juos gerumu“ įsikūnijimu. Nuo 1980-ųjų jis ieško ir bando susidraugauti su Kuklusklano ir neo-nacių grupuočių nariais, kurie atvirai pasisako už rasizmą. Dėka savo įtikinėjimo galios ir stipraus charakterio, pastatydamas save į tokią poziciją, kurios dauguma vengtų, jis sugebėjo susidraugauti su Kuklusklano nariais ir priversti daugiau nei 200 iš jų palikti šią rasistinę organizaciją.

Davis 1998 metais išleido savo knygą „Klan-Destine Relationships,“ joje jis dokumentuoja savo, kaip juodaodžio, žingsnis po žingsnio kovojančiu su rasizmu, patirtį. Atnaujinta knygos versija vis dar kuriama ir bus išleista 2017 metais. Davis darbas mums primena, jog kiekvienas žmogus gali padaryti skirtumą ir įtakoti savo kaimynus. Vietoje bandymo pabėgti nuo neapykantos, Davis kovoja ir pasinaudoja ja, kad sudarytų taikią sustartį su sėkme. Jis davė interviu portalui mymodernmet.com apie savo neįtikėtiną darbą ir apie tai, kaip jo manymu kiti galėtų perimti šį palikimą.

Papasakokite apie savo, kaip aktyvisto, pradžią.

– Muzika išties yra universali kalba, jungianti žmones. Aš, kaip juodaodis, žinoma patyriau rasizmą. Tačiau man teko matyti kaip net rasistai mėgaujasi muzika. Net žmonės iš mano klausytojų, įskaitant Kuklusklano narius. Taigi, aš pasiryžau su jais susipažinti, ir to pasekoje, aš neryžtingai pradėjau kovos metodą, kuris daugelį šių žmonių įtakojo permąstyti savo įsitikinimus.

Galų gale, daugelis žmonių, su kuriais aš susidūriau, paliko tas organizacija poto, kai susipažino su manimi. Nepasakyčiau, kad aš juos priverčiau pasikeisti. Aš juos priverčiau pažinti save, o to pasekoje jie patys pasikeitė. Poto, kai aš pamačiau tai vykstant vis dažniau, aš nusprendžiau, jog aš buvau skolingas rasinių santykių gerinimą savo visuomenei ir tiems, kurie anksčiau sunkiai dirbo ties šiuo klausimu.
dd-at-kkk-rally-in-missouri

Kas paskatino eiti šiuo keliu?

– Kai aš buvau dar vaikas, mano gyvenime įvyko keli rasistiniai nutikimai, kurie pastūmėjo mane eiti šia linkme. Nebuvo vieno konkretaus įvykio, tiesiog keli, nuo akmenų mėtymo į mane, kol žingsniavau skautų parade, amerikiečių nacių partijos vado pareiškimo, jog jis perkels mane atgal į Afriką ir iki rasistinių susirėmimų su policijos pareigūnais.

Kokią rolę atlieka muzika pildant rasistines spragas?

– Neabejoju, kad visi yra girdėję klišę: „Muzika ramina laukinį gyvulį.“ Tai tikra tiesa. Kaip ir minėjau, dauguma žmonių mėgaujasi muzika. Esu turėję Kuklusklano narių, kurie kreipėsi į mane ir gyrė mano muzikinius pasirodymus. Vėliau jie atskleidė, kad yra klano nariai ir aš susidomėjau jais.

Papasakokite apie pirmąjį kartą, kai kalbėjote su klano nariu ir įtikinote jį palikti klaną.

– Daugelyje mano susitikimų su klano nariais mes aptarinėjame priežastis, pirmoje vietoje pavertusias juos nariais. Vėliau aš cituoju įvairius istorinius faktus apie tai, kaip organizacijos poelgiai iš pradžių negatyviai paveikė ne tik kitus, bet ir juos pačius.

Augant mūsų santykiams, jie pradeda abejoti savo pačių tikėjimo sistema ir galiausiai nusprendžia, jog likti organizacijoje buvo blogas sprendimas. Aš visuomet elgiausi su jais pagarbiai. Tai nereiškia, jog aš gerbiau tai, ką jie propaguoja, aš gerbiau juos kaip žmones. Taip pat aš įrodžiau, jog žinojau daug dalykų apie jų organizaciją, o daugeliu atveju netgi daugiau, negu jie. Tai padidino jų pagarbą man.

Ar per susitikimus teko būti fiziškai sužalotu?

– Man neteko būti fiziškai sužalotu per kelis smurtinius susitikimus. Tačiau, keletu atveju man teko sužeisti užpuoliką ir jį suimti. Teisme pateikdamas kaltinimus aš visada laimėdavau.

dd-and-klan-leader

Kaip tenka susisiekti su klano nariais?

– Aš daugmaž žinau kas jie tokie yra arba kiti žmonės man apie tai praneša. Kai kurie dėl savo veiksmų, dažniausiai neigiamų, pasiekia viešumą ir aš juos randu.

Kokias strategijas išvystėte per metus bendraujant su žmonėmis, kurie gali būti atvirai priešiški?

– Nepaisant fakto, kad galbūt aš negerbiu jų įsitikinimų, tačiau viliuosi juos išklausyti, elgiuosi su jais pagarbiai, kaip su žmonėmis. Žinau daug dalykų apie šią temą ir galbūt net daugiau už tuos, su kuriais aš kovoju. Tai priverčia juos taip pat mane gerbti nepaisant fakto, jog jie manęs negerbia dėl mano odos spalvos. Su laiku dauguma pradeda lieti savo priešiškumą man arba kitiems, panašiems į mane.

Ar yra vienas įsimintinas įvykis įtikinant narį palikti grupuotę, kuriuo norėtumėte pasidalinti?

– Buvo daugybė įsimintinų atvejų, kai kažkas nuspręsdavo palikti klaną ir aš pamatydavau užsidegančią lemputę jų galvose. Kaip jau sakiau, nebandžiau jų įtikinti. Aš tiesiog susidomėdavau jais ir parodydavau atvirą ir nuoširdų požiūrį. Nusivylę savo gynyba, jie patys pasidarydavo išvadą, kad reikia atsisakyti savo įsitikinimų. Tai yra pakankamai nuostabus dalykas paliudijimui.

Ar yra bendras narių įsitikinimų atsiradimo priežasties vardiklis?

– Klano nariai nėra standartiškai štampuojami. Jie atvyksta iš įvairių visuomenės sluoksnių, išsimokslinimo lygių ir gamtos situacijų, kurios nulėmė jų sprendimą prisijungti prie klano. Vienintelis bendras vardiklis, kuriuo dalinasi visi nariai yra poveikio kitiems, kurie galimai neatrodo kaip jie arba turi kitus įsitikinimus, trūkumas. Teigiantys, jog pažįsta juodaodžius arba žydus, dažnai remsis bloga patirtimi ir visus žmones suskirstys į stereotipus. Aš sulaužau stereotipus ir tada jie yra priversti susidurti su tuo ir abejoti dėl savo įsitikinimų.

dd-at-klan-rally

Ar per metus išlaikėte ryšius su buvusiais nariais? Jei taip, tai kokie yra jūsų santykiai?

– Žinoma. Kai susidraugauji su manimi, įsigyji draugą visam gyvenimui.

Kartu su judėjimu „Juodos Gyvybės Rūpi“ ir smurto prieš mažumas tęsiniu jūs užsiimate šiuo dalyku nuo 1980-ųjų. Ar turite kažką skatinančio pasakyti jaunajai kartai?

– Taip, nustokite būti priešiški, jei jūs naudojate šį metodą. Sekite pavyzdžiu. Geriau nustokite šnekėti „apie“ žmones ir žmonėms, bandykite kalbėti „su“ žmonėmis. Jei jūs 5 minutes praleidžiate su savo didžiausiu priešu, jūs tikrai suvoksite, jog turite kažką bendro. Pradėkite kurti šiuos bendrus dalykus ir jūs pamatysite tai, kad jūsų skirtumai daugiau neberūpi.

Kai kalbasi du priešai, jie nekovoja. Jie gali nesutarti rėkdami, šūkaudami ir trankydmi kumsčiais į stalą, bet jie bent jau kalbasi. Kai kalbėjimasis dingsta, atsiranda motyvas smurtui. Taigi, kalbėkitės. Kaip jaunoji karta, jūs turite prieigą prie žymiai daugiau įrankių, informacijos ir žinių nei jūsų protėviai. Geriau naudokite tai vietoje smurto ir naikinimo.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: